Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Menzile müjde sporcuya ödül
3 Mayıs 2013, Cuma - 07:46Başkan Hakan Tütüncü, meclis toplantısında, Menzil Sitelerinin 29 yıldır yaşanan tapu probleminde çözüm sürecinin başladığının müjdesini verdi. Meclis, Kepez Belediyesporun şampiyon olan takımlarına ve ferdi sporcularına 150 bin TL para ödülü verilmesini de onayladı.
Kepez Belediye Meclisinin, Mayıs ayı olağan toplantısında 17 gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün başkanlığında toplanan mecliste, belediye kulübünün şampiyon sporcularına ödül verilmesi talebi görüşülerek karara bağlandı.
Plan ve Bütçe Komisyonu, Antalya, Türkiye ve Avrupa şampiyonu olan belediye kulübünün takımlarına ve ferdi sporcularına 150 bin TL para ödülü verilmesini talep etti. Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri, bu talebi oy birliği ile kabul etti.
Spora 150 bin TL ödül
Gençlerde ve yıldızlarda iki kez Antalya şampiyonu olan ve 3. Lige çıkma başarısı gösteren kulübün genç, yıldız kızlar voleybol takımlarındaki 3 antrenöre ve 27 sporcuya 68 bin 750 TL, Anadolu Şampiyonu olan ve 3. Lige çıkan Kepez Belediyespor Genç Basketbol Takımında 6 antrenöre, bir menajere, 19 sporcuya 44 bin 500 TL, geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonluğu kupasını kaldıran U 17 futbol takımında 1 antrenöre ve 22 futbolcuya 28 bin 750 TL, iki Avrupa şampiyonluğu, iki de Türkiye şampiyonluğu bulunan Adem Furkan Avcıya 6 bin TL ve Antrenörü Deniz Tahincioğluna 2 bin TL ödül verildi.
Tütüncü Menzil için 3 yıldır çalışıyordu
Kepez Meclisinde, 29 yıldır yaşanan mülkiyet problemi çözüm aşamasına gelen Yeni Doğan Mahallesinde bulunun Menzil Sitelerindeki, inşaat ruhsatı ve iskan raporu eksikliğini gidermek için hazırlanan plan değişikliği önerisi de oy birliği ile kabul edildi. Bu gündem maddesiyle ilgili konuşan Başkan Hakan Tütüncü, Vakıflar İdaresinin mülkü olan araziye, kamulaştırma işlemi yapılmadan inşa edildiği için Menzil Sitelerinde oturanların 29 yıldır tapularını alamadıklarını hatırlattı.
Anlaşma zemini oluştu
Tütüncü, on binlerce kişinin oturduğu sitelerdeki mülkiyet problemini çözmek için 3 yıl önce çalışma başlattıklarını anımsatarak, şunları söyledi: Problemin çözümü için Vakıf İdaresi ve sitelerin yöneticileri ile birçok kez toplantı yaptık. Problemin iki muhatabını bir araya getirdik. Yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın neticesinde 29 yıldır çözülemeyen problemi adım adım çözüyoruz. Vakıflar İdaresi ile Menzil Siteleri sakinleri arasında bir anlaşma zemini, mutabakat süreci başladı. Vatandaşlarımız, tapularını, uygun bir fiyattan almaya başladılar. Sitelerdeki inşaat ruhsatı ve iskan raporu olmamasından dolayı var olan prosedür eksikliğini de plan tadilatıyla çözeceğiz. Antalya için çok önemli bir problemi, çözme aşamasına getirmekten dolayı mutluyuz.
Komisyonlara havale edilen Kepez Belediyesinin 2012 yılı kesin hesabı, 2012 yılı bütçe kesin hesabı, 6 Mayısta saat 14.00de yapılacak olan devam meclisinde görüşülecek.