Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
AKMEK kursiyerlerinden Kutlu Doğum etkinliği
1 Mayıs 2013, Çarşamba - 20:20Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) nın Arapça Kursu öğrencileri, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.
AKMEK Arapça Kursu kursiyerleri, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) in anıldığı bir etkinlik düzenledi.
AKMEK kursiyerlerinin EBKMdeki Kutlu Doğum programını, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Müftüsü Mehmet Fatih Tunç, kursiyerler ve çok sayıda davetli izledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, kursiyerler söyledikleri ilahilerle, şiirlerle,Kur an-ı Kerim Tilaveti, Hatim Duası ve Veda Hutbesi ile Peygamber Efendimizi anlattılar.
AKMEK hayatın her alanında
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, etkinlikte, 7 yaşına kadar Medine de yaşayan Nebi Muhammed Doğanayın gerçek hayattan kaleme aldığı Bir Güneşimi Bir Babamı Birde Terliğimi Bırakmıştım Geldiğim Yerde makalesini okuyarak yaptığı konuşmada, AKMEKin meslek ve sanat kursu olmasının ötesinde, sosyal ve kültürel faaliyetlerle kursiyerlerine çok farklı sosyal ortamlar hazırladığını söyledi.
Ev sahipliği yapıyoruz
Başkan Tütüncü, Nisan ayının Hz. Muhammed (s.a.v)in anıldığı, anlatıldığı, konuşulduğu ve onun örnek hayatının kesitlerinin, çeşitli programlarla topluma tanıtıldığı ve gösterildiği bir ay haline geldiğini ve bu programlara ev sahipliği yapmaktan dolayı da büyük bir memnuniyet içerisinde olduğunu ifade ettiği konuşmasında, AKMEKte her yıl kutlu doğum programları düzenliyor. Bu yıl çok farklı bir program oldu. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha güzel programlar yapmak hepimize nasip olur. dedi.
Programın sonunda, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez İlçe Müftüsü Mehmet Fatih Tunç etkinlikte yer alan kursiyerlere ve öğretmenlere kırmızı karanfil verdi.