Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Mehmet Akife her alanda hizmet
27 Nisan 2013, Cumartesi - 20:39Kepez Belediyesi, daha önce kat artışı, yeni yol açma, sathi kaplama asfalt, muhtar evi ve park hizmeti götürdüğü Mehmet Akif Ersoy Mahallesinin yollarını sıcak asfaltla kaplıyor.
Kepez Belediyesi, vatandaşlara kaliteli, konforlu yol hizmeti sunabilmek, ilçeye modern şehir alt yapısı kimliği kazandırmak için asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Dokuma bölgesinde ve Ayanoğlu Mahallesindeki sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarında sona gelindi. Fen İşleri Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinin alt yapısı bozulan, sathi kaplama asfaltı hizmet veremez hale gelen bazı sokaklarında sıcak asfalt çalışması başlattı.
Bozulan yollara 3 bin 600 ton asfalt
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gecekondu dokusunun yoğun olduğu mahallede, imara uygun konutların yapılması amacıyla ilk olarak, mülkiyet problemlerinin çözümüne ve kapalı olan imarlı yolların açılmasına önem vermişti.
Tapu tahsisi, imar düzenlemesiyle kat artışının yapıldığı mahallede 6 bin 400 metre yeni yol açıldı. Geçtiğimiz yıl da mahallede 12 bin 229 metre sathi kaplama asfalt çalışması yapıldı. Güzel bir parkın da kazandırıldığı mahallede şimdi de aşırı yağışlar sonucu çukurlaşmanın oluştuğu bazı sokaklara sıcak asfalt dökülüyor. Mahallede 6475, 6722 ve 6753 nolu sokaklarda, 2 km uzunluğunda, 3 bin 600 ton sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilecek.
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, kanalizasyonla ilgili alt yapı kazı çalışması yapılmadığı için mahallenin tamamına sıcak asfalt hizmeti götüremediklerini bildirdiler.
Bu dönem mahalleye muhtar evi de inşa edildi.
Başkan Hakan Tütüncünün 4 yıllık görev süresinde ilçede 337 km asfalt çalışması gerçekleştirildi.