Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
AKMEKten Ebeler Haftasında seminer
25 Nisan 2013, Perşembe - 04:44Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), Türk Ebeler Derneği işbirliği ile bayan kursiyerlerine yönelik Keşkesiz Doğum Her Kadının Hakkıdır konulu bilgilendirme semineri düzenledi.
Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), Türk Ebeler Derneği Antalya İl Temsilciliği işbirliği ile Ebelik mesleğinin önemine dikkat çekmek için dünyada ve ülkemizde her yıl 21-28 Nisan tarihleri arasında kutlanan Ebeler Haftasında, bayan kursiyerleri için bilgilendirme semineri düzenledi.
AKMEK Sakarya Kurs Merkezinde düzenlenen Keşkesiz Doğum Her Kadının Hakkıdır konulu bilgilendirme seminerinde kursiyerlere, Neden doğal doğumun tercih edilmesi gerektiği anlatıldı.
Semineri sunan Türk Ebeler Derneği Antalya İl Temsilcisi Hacer Yalnız, Sezaryenin bir karın ameliyatı olması, genel veya spinal anestezi gerektirmesi, bazen az veya çok kanama gibi komplikasyonlar yaşanması nedeniyle, her ameliyat gibi bazı riskler taşıdığını ifade ederek, sadece gerekli durumlarda sezaryen doğumu önerdiklerini söyledi.