Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepez Çocuk Meclisi açılıyor
22 Nisan 2013, Pazartesi - 00:16Kepez Belediyesi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocuklar için belki de en anlamlı projeyi hayata geçiriyor. En çok üyesi olma özelliğiyle Türkiyenin ilk Çocuk Meclisi, 23 Nisan Salı günü resmen açılıyor.
Tüm Türkiye genelinde coşkuyla kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Kepez Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. Kepez bölgesinde eğitim gören ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 7. sınıf başkanları 550 öğrenciden oluşan Kepez Çocuk Meclisi, 23 Nisan Salı günü EBKMde resmi olarak açılıyor.
Türkiye genelinde en fazla üyeye sahip olma özelliğiyle bir ilk olan Kepez Çocuk Meclisi, resmi olarak çalışmalarına başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)de sandık başına giden öğrenciler Şahinevler Ortaokulu öğrencisi Mehmet Doğanı Kepez Çocuk Meclis Başkanı seçmiş ve komisyon üyelerini belirlemişti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Çocuk Meclisiyle amaçlarının kentin gelişimine yön veren dinamikler arasına çocukları da dahil etmek olduğunu söyledi. Çoğu zaman anne ve babaların hayatın telaşı içinde çocukları ihmal ettiklerini dile getiren Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak onlara söz hakkı verip yaşadıkları dünya hakkında fikir üretme fırsatı sunduklarını kaydetti. Kepez Çocuk Meclisinin açılışını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında yapmayı uygun bulduklarını ifade eden Başkan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde saat 14.00te yapılacak olan açılışa tüm Antalyalıları davet ettiklerini söyledi.