Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Tütüncü İmkanlarımızı eğitime seferber ettik
20 Nisan 2013, Cumartesi - 21:43Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerin milli ve manevi duygularla geleceğe yürümeleri amacıyla belediyenin imkânlarını eğitime seferber ettiklerini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile düzenledikleri İstiklal Marşı Okuma, münazara ve bilgi yarışmalarında dereceye giren öğrencilerle buluştu. Başkan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mukaddes Birşeni, okul idarecilerini ve öğrencileri belediye meclis salonunda kabul etti.
Tütüncü, yaptığı konuşmada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile 2012-2013 eğitim öğretim döneminde öğrencilere yönelik birçok sosyal, kültürel ve sportif etkinlik düzenlediklerini söyledi. Bu etkinlikleri, öğrencilerin milli ve manevi duygularla geleceğe yürümeleri amacıyla gerçekleştirdiklerini belirten Tütüncü, belediyenin imkânlarını bu amaca seferber ettiklerini anlattı.
Ülkesini seven eğitime yatırım yapmalı
Eğitime yönelik çalışmaları sadece Milli Eğitim Bakanlığının yapmasını doğru bulmadığını dile getiren Tütüncü, Bu ülkenin gençlerinin, çocuklarının daha nitelikli yetişmesi, ülkenin geleceği adına çok önemli olmasından dolayı bu ülkeyi seven, bu ülkeye yürekten bağlı olan herkesin eğitim ve öğretime el atması gerektiğini düşünüyorum. Belediyeler, devlet teşkilatı içerisinde en seri hareket edebilen kamu kurumlarıdır. Belediyeler, bu hızlarını maddi imkânlarla birleştirerek eğitimin emrine vermesi durumunda, orada farklı bir bereket, farklı bir güzellik meydana gelecektir. Belediye başkanı olduğum andan itibaren de bunun üzerine vurgu yaptım ve gereğini samimiyetle yerine getirdim. açıklamasını yaptı.
5 bin öğrenci İstiklal Marşını ezberledi
Sportif faaliyetler dışında okullara yönelik yaptıkları 3 önemli etkinlikten bir tanesinin İstiklal Marşı Okuma Yarışması olduğuna işaret eden Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bu yarışmayı, kim daha iyi İstiklal Marşı okuyor, diye düzenlemedik. Milli marşımız, bu milletin küllerinden yeniden doğduğu bir sürecin çok özel işlendiği bir marştır. Yarışmayı da hepimiz için çok önemli bir değer olan İstiklal Marşımızı, çocuklarımızın zihnine yerleştirmek ve gelecek dönemlerde onların zihninde hep taze olarak kalması amacıyla düzenledik. 90 bin öğrencinin olduğu Kepezde bu yıl İstiklal Marşını okuma yarışmamıza 5 bine yakın öğrenci katıldı.
Yarışmalar kurumsal bir kimlik kazanacak
Başkan Hakan Tütüncü, münazara ve bilgi yarışmasıyla da öğrencilerin diyalektik gücünü artırmayı, düşüncelerini bir mantık silsilesi içerisinde ifade edebilme yeteneklerini güçlendirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile gelecek eğitim-öğretim döneminde bu yarışmaları devam ettireceklerini de sözlerine ekledi.
Okul İdarecileri ve öğrenciler de sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri düzenlediği için Başkan Tütüncüye teşekkür etiler.
Ana sınıf öğrencisi Burçak Kılıçın, İstiklal Marşının ilk iki kıtasını ezbere okumasının ardından kabul programı sona erdi.