Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepez çok daha güvenli ve sağlıklı
19 Nisan 2013, Cuma - 19:14Kepez Belediyesi Sağlı İşleri Müdürlüğüne bağlı Veterinerlik Servisi, tam donanımlı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkeziyle sokak hayvanlarının hastalık bulaştırma ihtimalinin önüne geçiyor.
Kepez Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Servisi, bulaşıcı hayvan hastalıklarıyla mücadele, koruyucu aşı, sahipli hayvanlara kimlik kartı ve tasma numarası gibi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Servisi, Sokak Hayvanları Gezici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde sokak hayvanlarının bakım ile tedavilerini yaparak ilçede hayvan yoluyla insana bulaşan hastalıklara geçit vermiyor.
Hayvansal gıdaların ve satış yerlerinin denetimleri, bu suretle halkın sağlıklı ve hijyenik şartlara uygun hayvansal gıda tüketmesini sağlamak. gibi hizmetleri de yürüten Veterinerlik Servisi, evcil ve sokak hayvanlarına yönelik aşı uygulaması, çeşitli biçimlerde yaralanmış hayvanlara acil tıbbi müdahale, cerrahi işlem, muayene ve tedavi gibi hizmetleri ücretsiz olarak veriyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, son derece modern tesiste hizmetlerini sürdüren Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Servisinin, Sokak Hayvanları Gezici Bakım ve Rehabilitasyon Merkeziyle sokak hayvanlarının hastalık riski oluşturmalarına engel olduğunu söyledi. Müşahede, iyileştirme ve operasyon odalarının bulunduğu rehabilitasyon merkezinde, kısırlaştırma, parazit ve kuduz aşısı gibi işlemlerin yürütüldüğünü dile getiren Tütüncü, vatandaşlara, daha sağlıklı ve daha güvenli çevre koşulları sunmanın gayreti içinde olduklarını kaydetti.