Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
En büyük kongre ve sergi merkezinin temeli atılıyor
17 Nisan 2013, Çarşamba - 05:13Kepez Belediyesi, hafriyat kazı çalışması tamamlanan, zemin betonunun yüzde 50si dökülen Antalyanın en büyük çok amaçlı 2 bin kişilik Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezinin resmi temel atma törenini, 22 Nisan Pazartesi günü yapacak.
Antalyanın kongre, sergi, fuar gibi etkinlik alanı ihtiyacını karşılayacak olan dev tesisin inşasına, yüklenici firma tarafından 2012 Aralıkın son haftasında başlanılmıştı. Yeşiltepe Mahallesinde ORÜS arazisindeki belediye hizmet alanına inşa edilen tesisin 13 metre derinliğindeki temel kazı çalışması tamamlandı. Olası bir depremden etkilenmemesi için 10 blok halinde inşa edilecek kongre ve sergi merkezinin zemin betonunun da yüzde 50si döküldü.
Kepezden Antalyaya ikinci dev eser
Kepez Belediye Meclisinin geçtiğimiz aylarda aldığı kararla Mimar Sinan ismini verdiği tesisin resmi temel atma töreni gerçekleştiriliyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi (MSKSM)nin resmi temel atma törenini 22 Nisan Pazartesi günü saat 11.00de yapacaklarını açıkladı. Başkan Tütüncü, kente sosyal ve ekonomik hareketlilik kazandıracak olan bu dev tesisin temel atma törenini, geniş bir katılımla Antalyalılarla birlikte yapacaklarını söyledi.
Yapımı hızlı bir şekilde süren Kepezpark Varsak projesinden sonra Antalyaya dev bir eser daha armağan etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Tütüncü, Mimar Sinan Kongre ve Sergi Sarayının, kente hem prestij kazandıracağını hem de ekonomik ve sosyal hareketlilik getireceğinin altını çizdi. Dev tesisleri, temelini attıktan sonra 1 yılda tamamlamayı prensip haline getirdiklerine işaret eden Tütüncü, MSKSMni de 2014ün ilk çeyreğinde hizmete açmayı planladıklarını kaydetti.
2 bin kişilik çok amaçlı salon
Kepez Belediyesi, tesisi, kentin ortak aklıyla inşa etmek amacıyla Mimarlar Odası Antalya Şubesi ile ulusal proje yarışması düzenlemişti. 49 projenin katıldığı yarışmada birinci olan eser kapsamında tesis inşa ediliyor. Pil Fabrikasının karşısında bulunan ORÜS arazisindeki 19 bin 73 metrekarelik belediye hizmet alanına yapılan tesis, 29 bin m2 inşaat alanıyla da Antalyanın en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Projenin maliyeti ise yaklaşık 40 milyon TL. Bu maliyette belediye bütçesinden karşılanıyor.
Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezinde; fuarların, kongrelerin ve toplantıların yapılacağı, değişik kapasitelere bölünebilecek 2000 kişilik çok amaçlı salon ile 500 kişilik salon, cafe, restoran, 200 kişilik nikâh salonu, seyir balkonu ve 81 araçlık oto park yer alıyor.