Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Asrı Saadetten Merhamet Örnekleri konferansına büyük ilgi
16 Nisan 2013, Salı - 20:58Kepez Belediyesinin, "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde düzenlediği, İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlunun konuşmacı olarak katıldığı Asrı Saadetten Merhamet Örnekleri konulu konferans büyük ilgi gördü.
Kepez Belediyesinin, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlayan ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)in doğum gününü içine alan "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında düzenlediği, İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlunun konuşmacı olarak katıldığı Asrı Saadetten Merhamet Örnekleri konferansına, EBKMyi hınca hınç dolduran Antalyalılar büyük bir ilgi gösterdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile birlikte izlediği Asrı Saadetten Merhamet Örnekleri konferansında, EBKM tarihi günlerinden birini yaşadı. 512 kişilik kapasitesi olan salon, merdiven boşlukları ve sahne önü dahil hınca hınç doldu.
Ufacık şeyleri büyütüyoruz
Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)i sevmek için, anmak için kalbimizde ayrı bir yer açmamıza gerek yok sözleriyle konferansına başlayan İlahiyatçı, yazar Ömer Döngeloğlu, Peygamberimiz elin kâfirine acı söz söyletmedi. Biz birbirimize ufacık aile kavgalarında bile yüze bakılmayacak sözler söylüyoruz. Karı koca ufacık şeyleri büyütüyoruz. Küçücük yavrularımızın huzurunda ne acı sözler söylüyoruz. Bunlar ne kitaba sığar ne dine sığar. Ben sorarım sizlere bir kutlu doğum gecesinde, bu Peygamber bizim neyimiz olur. Elin kâfiri için bile Allah resulü sus demiş, adamın bütün iman kapılarını kapatmak mı istiyorsun. dedi.
Büyüklere ve yaşlılara saygı
Büyüklere ve yaşlılara saygının dinin gereği olduğunu belirten Döngeloğlu, "Dinimiz, örfümüz, kültürümüz; büyüğe, yaşlıya, akraba olsun olmasın nasıl bakar? Muhtaç insana, yardıma ihtiyacı olana nasıl bakar? Bu konuda Efendimiz, en güzel örnektir. Musa peygamberin evliliği, bir yaşlıya yardım sebebiyle olmuştur. İhtiyar bir insana el tuttuğu için Allah ona bir peygamberin kızıyla evlenmeyi nasip etmiştir. Ne büyük bir davranıştır, ihtiyarlara, yaşlılara, muhtaçlara el uzatmak." diye konuştu.
Bu coşkumuzu bir kez daha yaşayacağız
Konferansın sonunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlunu mayıs ayında tekrar davet edip, bugün buraya sığmayan coşkuyu, 3500 kişilik Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosunda hep birlikte bir kez daha yaşayacaklarını dile getirerek, İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğluna çiçek takdim etti.