Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Gençlerde Çanakkale ruhu olmalı
16 Nisan 2013, Salı - 17:15Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerine seslenen Başkan Hakan Tütüncü, Çanakkale Savaşında kahraman şehitlerimizin silahla yaptığını, bugünün gençleri kitapla, kalemle, sevgiyle ve saygıyla başarmalıdır. dedi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gençlik söyleşileri eğitim projesi kapsamında Atatürk Anadolu Lisesinin 11. ve 12. Sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Okulun konferans salonundaki konuşmasında, gençleri geleceğe başarılı bir şekilde taşımak amacıyla, eğitime yönelik önemli projeler ürettiklerinin altını çizen Başkan Tütüncü, Büyük Atatürkün ifade ettiği gibi, cumhuriyeti, gelecek hedeflerine taşıyacak olan gençlerdir. Bir ülke gençlerine yatırım yapar, onları geleceğe taşıma konusunda ciddi manada uğraş verirse o ülkenin geleceği aydınlık olur. Belediye olarak bu amaçla hareket ediyor ve imkânlarımızı Milli Eğitim camiasıyla paylaşıyoruz. diye konuştu.
Belediye başkanlarının, gençleri, öğrencileri önemsemesi gerektiğine işaret eden Tütüncü, başlattıkları lise sohbetleriyle öğrencilerin fikirlerini dinlemeyi ve onların gönül dünyasıyla, kendi gönül dünyaları arasında bir iletişim kurmayı amaçladıklarını belirtti.
İçinizden dünyayı değiştirecek bir kişi çıkabilir
Tütüncü, herkese sevgi ve saygıyla hareket etmelerini tavsiye ettiği Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerine şöyle seslendi: Bulunduğumuz ortamlarda sevgi ve saygıyı büyütün. Kitap okuyun. Derslerinize çok çalışın. Büyük hayaller kurun. Kendinizi önemli görün. Yeri gelir bir insan, bütün dünyanın akışını değiştirebilecek kadar önemli işlerin altına imza atabilir. Bu kişi sizin içinizden biri de olabilir. Her biriniz bu ülke için çok değerli ve kıymetlisiniz. Çanakkale Savaşında en değerli varlıkları olan canlarından vatan için, bağımsızlık için vazgeçen şehitlerimiz büyük bir kahramanlık mücadelesi göstermişlerse; bugün de sizler onların yaptığını, kalemlerinizle, kitabınızla, sevginizle ve saygınızla yapmalısınız.
İlk doğalgaz kullanımı Kepezde
Başkan Hakan Tütüncü, bir öğrencinin, kış aylarında Antalya kent merkezinde yaşanan hava kirliliği nasıl önlenebilir, sorusuna şu cevabı verdi: Hava kirliliği ile en güzel mücadele yolu doğalgazdır. Antalyada 6 mahallede 22 bin konutta doğalgaz kullanılmaya başlayan ilk ilçe Kepezdir. Bundan dolayı mutluyuz. Doğalgaz kullanılan mahallelerin sayısını artıracağız. Doğalgaz, elektrikten daha ucuz bir yakıttır.
Öğrencilerden Tütüncüye asfalt teşekkürü
Eğitimle, okulun ihtiyaçlarıyla, gündemdeki konularla ve yaşadıkları bölgelerdeki belediye hizmetleriyle ilgili fikirlerini dile getiren öğrenciler de Başkan Hakan Tütüncüye, okulun spor alanlarının asfaltını yapma sözünü yerine getirdiği için teşekkür ettiler. Öğrenciler, okulun bahçesinde peyzaj çalışması yapılmasını da istedi. Tütüncü de öğrencilerin bu talebini yerine getireceklerini ifade etti.
Başkan Hakan Tütüncü, söyleşinin ardından makamında bir araya geldiği Okul Müdürü Ramazan Küçükçelikten okulun ihtiyaçlarıyla ilgili bilgi aldı.
Söyleşiye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz de katıldı.