Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Yağlı güreş sezonu Kepez çayırında açıldı
13 Nisan 2013, Cumartesi - 23:16Kepez Belediyesinin 9. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinin birinci gününde geleceğin pehlivanları er meydanına çıktı.
Sezonun ilk güreşleri olan ve 14 boyda, 32si başpehlivan 600 pehlivanın katıldığı Kepez Belediyesinin geleneksel güreşleri başladı. Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadında yapılan güreşlerinin birinci gününde küçük boylar güreş tuttu.
Dua edilmesi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasından sonra minik 1, minik 2, teşvik 1, teşvik 2, ayak, deste küçük, deste orta, deste büyük, tozkoparan boylarında 400 pehlivan eleme turu maçlarına çıktı. Geleceğin başpehlivanlarının güreşleri büyük heyecana sahne olurken, 4. tur müsabakalarının yapılmasıyla güreşlerin 1. günü tamamlanmış oldu.
Küçük boyların pehlivanları, çeyrek final, yarı final ve final maçlarını, güreşlerinin ikinci gününde yapacak.
Kepez Belediyesinin, 9. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri`nin 2. gününde küçük boyların final maçlarıyla birlikte diğer büyük boyların ve başpehlivanların güreşleri gerçekleştirilecek ve güreş ağası seçilecek. Gün sonu düzenlenecek olan ödül töreni ile Kepez güreşleri sona erecek.