Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Tütüncüden Bir Sarsıntı Bin El projesine destek
13 Nisan 2013, Cumartesi - 22:04Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Kardelen Topluluğu tarafından hazırlanan ve Vanlı çocuklara umut olan Bir Sarsıntı Bin El projesine destek olacağı sözünü verdi.
Van depremi sonrası bölgeye 3 tır erzak ve yardım malzemesi gönderen, Antalyaya yerleşen depremzede ailelere de yardım elini uzatan Kepez Belediyesi, şimdi de Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Kardelen Topluluğunun depremzede çocuklar için başlattığı projeye destek veriyor.
Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yusuf Aksoy, Proje Koordinatörü Encümen Bayram ve Kardelen Topluluğu üyelerini makamında ağırlayan Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Sosyal Projelere her zaman destek oluruz
24 Ekim 2011 tarihinde yaşanan Van depremiyle tüm ülke genelinde büyük bir birlik örneği yaşandığını dile getiren Tütüncü, Türkiyenin dört bir yanından bölgeye yardım gönderildiğini kaydetti. Kepez Belediyesi olarak, bölgeye kılık kıyafetten gıda yardımına kadar üç tır dolusu yardım paketi gönderdiklerini belirten Başkan Hakan Tütüncü, deprem sonrası Antalyaya göç eden ailelere de çeşitli yardımlarda bulunduklarını ifade etti. Tütüncü, Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam Hatip Lisesinin öğrencilerinden oluşan Kardelen Topluluğunun Vanlı depremzede öğrenciler için başlattıkları ve onların ellerinden tuttukları bu hareketi son derece olumlu bulduğunu söyledi.
Depremzede öğrencilere sinema ve tiyatro
Kepez Belediyesi olarak deprem sonrası Kepeze yerleşen yüzlerce çocuğu sinema ve tiyatroyla buluşturduklarını da dile getiren Tütüncü, Bir Sarsıntı Bin El projesine dahil olan Vanlı depremzede öğrencileri sinema ve tiyatroya götürme sözü verdi.
Yardım etmeyi hedef edindik
Başkan Tütüncüye desteklerinden dolayı teşekkür eden BİR-SAR Proje Koordinatörü Encümen Bayram konuşmasında şunları söyledi: Proje kapsamında Vanlı kardeşlerimize destek olabilmemiz için gerekli interaktif eğitimleri ve çalıştaylara katılmanın akabinde, bu çocuklara ulaşarak destek olduk. Proje gönüllüsü gençlerin depremzede çocuklarla beraber yapacakları etkinliklerin temelinde, tüm kötü anıları unutmak, geleceğe umutla bakmak ve ülkemizin gelişiminde etkin rol almalarını sağlamak gelmektedir. Bu amaçla kendimizi eğiterek, depremzede kardeşlerimize en iyi şekilde yardım etmeyi hedef edindik.
Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam-Hatip Lisesinin 12 gönüllü Kardelen gencinin iştirakiyle devam etmekte olan proje, Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği, Muratpaşa Kaymakamlığı, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya İl Müftülüğü ve Kepez Belediyesi tarafından destekleniyor.