Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepezin boksörü dünyanın dikkatini çekiyor
12 Nisan 2013, Cuma - 19:06Kepez Belediyespor Kulübünün Avrupa ve Türkiye şampiyonu unvanlı boksörü Adem Furkan Avcı, katıldığı Rusyada ki gençler boks turnuvasında uluslararası başarılarına bir yenisini daha eklemek istiyor.
Kepez Belediyesporun, 2016da Brezilyada düzenlenecek olan Olimpiyatlara hazırladığı boksörü Adem Furkanın Avcının başarılı performansı, uluslararası boks kamuoyunun da dikkatini çekiyor.
Gelecek vaat eden, yetenekli boksörlerin çağrıldığı Rusyadaki uluslararası gençler boks turnuvasına Kepezin iki Avrupa, iki de Türkiye şampiyonluğu bulunan sporcusu Avcı da davet edildi.
Başarılı genç boksör, Vlademir kentinde devam eden 17-22 yaş arası uluslararası gençler boks turnuvasında 64 kiloda ringe çıkacak. Adem Furkan Avcı, bu turnuvada da Türkiyeye madalya sevinci yaşatmak istiyor. Turnuva 13 Nisanda oynanacak olan final maçlarıyla sona erecek.
Antrenör Deniz Tahincioğlu da Olimpiyatlara hazırladıkları Avcı için, bu turnuvanın uluslararası maç oynama tecrübesi kazanması adına önemli olduğunu söyledi.
Adem Furkan Avcının ulusal ve uluslararası turnuvalardaki başarıları:
Alt Minikler Türkiye Şampiyonasında ikinci oldu. Türkiye Minikler Ferdi Boks Şampiyonası nda 54 kiloda altın madalya kazandı. Bulgaristanın Yambol kentinde düzenlenen Üst Minikler Avrupa Şampiyonasında Türkiyeye altın madalya sevinci yaşattı.
2012de Türkiye Yıldızlar Şampiyonasında ikincilik kürsüsüne çıktı. Avrupa Boks Şampiyonasında altın madalya alarak uluslararası arenada ikinci kez İstiklal Marşımızı okuttu. Geçtiğimiz aylarda Manisada yapılan Türkiye Gençler Şampiyonasında da altın madalyaya uzandı.
Avcı, milli takım formasını da giyiyor.