Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Hafta sonu Kepezde güreş şöleni var
11 Nisan 2013, Perşembe - 19:36Kepez Belediyesinin, 9. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, 14 ayrı boyda 32si başpehlivan olmak üzere 600 pehlivan mücadele edecek. Kırkpınar heyecanının yaşandığı güreşler, bu hafta sonu yapılacak.
Yağlı pehlivan güreş sezonu, bu yıl da Kepez çayırında açılıyor. Kepez Belediyesinin, 9.sunu düzenleyeceği yağlı pehlivan güreşleri, 13-14 Nisanda yapılacak. Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadındaki güreşlere, 14 ayrı boyda 32si başpehlivan olmak üzere 600 pehlivan katılıyor.
Bu yıl da Tarihi Kırkpınar güreşlerinin heyecanının yaşanacağı Kepez Belediyesinin 9. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinin ilk gününde küçük boylardaki pehlivanlar güreş tutacak. İkinci gün ise başpehlivanlar er meydanına çıkacak.
Sezon Kepez çayırında açılıyor
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de düzenlenen basın toplantısında 9. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleriyle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Toplantıya Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, güreş tertip komitesi üyeleri, Kepez Belediyespor Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, 8. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası İsmail İltemir ve Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş katıldı. 9. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinin, güreş sporuna hayırlı olmasını dileyen Başkan Tütüncü, sezonun ilk yağlı pehlivan güreşi olması nedeniyle Kepez güreşlerinin ayrı bir önem taşıdığının altını çizdi.
Ata sporuna destek
Kepez güreşlerinde, 32si başpehlivan olmak üzere 600 pehlivanın mücadele edeceğini söyleyen Tütüncü, Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadında hafta sonu yapacağımız güreş müsabakalarını seyretmeye, bütün Antalyalıları davet ediyorum. dedi.
Güreş Tertip Komitesi üyelerine katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Hakan Tütüncü, Pehlivanlarımızın ilk defa er meydanına çıkacağı Kepez yağlı güreşleri, ata sporumuzun gelişmesine, yaşatılmasına önemli bir katkı sağlıyor. Bundan sonraki yıllarda da güreş sporunu daha da geliştirmeye, ata sporumuza hizmet etmeye devam edeceğiz. Cazgırıyla, davuluyla, zurnasıyla, manileriyle, başpehlivanlarıyla bu yıl da Antalyalılara tarihi Kırkpınar güreşi heyecanını yaşatacağız açıklamasını yaptı.
Tütüncü, girişlerin ücretsiz olacağı yağlı güreş etkinliğinde, izleyenlere yemek ikramında bulunacaklarını da kaydetti.
8.Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri nde altın kemeri Ali Gürbüz kazanmıştı.