Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Ulus da modern asfalt ve kaldırıma kavuşuyor
11 Nisan 2013, Perşembe - 19:30Kepez Belediyesi, Ulus Mahallesinin, alt yapı kazı çalışmaları sonucu çamur ve toz içerisinde kalan yollarını asfaltlıyor.
Kepez Belediyesi, Dokuma bölgesinde sorumluluk alanında bulunan caddelerin ve sokakların asfaltını ve kaldırımını yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
Bölgenin, alt yapı çalışmalarıyla tahrip olan, hizmet veremez hale gelen tüm yollarını yenileme kararı alan Kepez Belediyesi, alt yapı kazı çalışmalarının tamamladığı caddelerin ve sokakların asfaltını ve kaldırımını hızlı bir şekilde yapıyor.
Caddelere modern asfalt ve kaldırım
Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin imara uygun ilk yerleşim yeri olan ve 100 binden fazla kişinin yaşadığı Dokuma bölgesinin hizmet ömrünü tamamlayan asfaltını ve kaldırımını yenileme çalışmalarına 2012nin yaz aylarında başlamıştı. İlk olarak araç ve yaya ulaşımının yoğun olduğu Ziya Gökalp, Tevfik Fikret ve Rasih Kaplan caddelerinin asfaltı ve kaldırımı yenilendi.
Özgürlük ve Yeşiltepe tamam
Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT)nin, içme suyu ve kanalizasyon kazı çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte, Yeşiltepe ve Özgürlük mahallelerinin tüm ara sokaklarının asfaltı ve kaldırımı yenileriyle değiştirildi. Yollarının tamamı sıcak asfaltla kaplanan iki mahalledeki parke kaldırım çalışmaları ise büyük oranda tamamlandı.
Ulusa 14 bin ton asfalt, 25 bin m2 kaldırım
Dokuma bölgesinde asfalt ve kaldırım yenileme çalışmalarında şimdi sıra Ulus Mahallesine geldi. Fen İşleri Müdürlüğü, ASATın içme suyu ve kanalizasyon çalışmasını bitirir bitirmez Ulus Mahallesinde sıcak asfalt çalışmasına başladı. Bölgede 6 bin 440 metre uzunluğunda, 14 bin ton sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilecek. Asfaltla birlikte mahallenin, alt yapı kazı çalışmalarıyla tahrip olan kaldırımları da modern hale getiriliyor. Caddelere ve sokaklara 25 bin m2 parke taşı döşenecek.
Kaldırımlar engelsiz
Kaldırım yapımında, uluslararası standartlara uygun bordür taşları kullanılıyor. Yine kaldırımlara, görme engelli vatandaşların yürürken yollarını takip edebilmeleri amacıyla oluklu takip taşları yerleştiriliyor. Kaldırımların girişlerine ise tekerlekli sandalye, bebek arabaları ve pazar arabalarının geçişine uygun rampalar konuluyor.
Sıra Zafer ve Yükselişte
Kepez Belediyesi, Ulus Mahallesindeki yenileme çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte Özgürlük Yeşiltepe mahallerinde 30 bin ton asfalt, 40 bin m2 parke kaldırım çalışması yapılmış olacak.
Bölgedeki Zafer ve Yükseliş Mahallelerinin asfaltı ise içme suyu şebekesi ve doğalgaz evsel bağlantı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılacak.