Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepez Çocuk Meclisi ilk başkanını seçti
10 Nisan 2013, Çarşamba - 21:37Antalyada bir ilk olan Kepez Çocuk Meclisi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde gerçekleşen ikinci toplantısında yapılan seçimle, meclis başkanı ve komisyon üyelerini belirledi.
Kepez Belediyesinin, Kepez Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile kurduğu ve geçtiğimiz günlerde ilk toplantısını yapan Kepez Çocuk Meclisinin EBKMde gerçekleşen ikinci toplantısında, başkanlık ve komisyon üyeliği seçimleri yapıldı.
Kepez Çocuk Meclisinin EBKMde düzenlenen ikinci toplantısına, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagözde katıldı.
23 Nisan günü resmi olarak açılacak olan Kepez Çocuk Meclisinin, ilkokul 4 ve ortaokul 7. sınıf öğrenci başkanlarından oluşan 550 üyesi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde yapılan seçim ile başkan ve komisyon üyelerini belirledi. 16 adayın katıldığı seçimler sonunda Şahinevler Ortaokulu öğrencisi Mehmet Doğan, Kepez Çocuk Meclisinin ilk başkanı oldu.
Tüm insanlığa yararlı bireyler yetişecek
EBKMde yapılan seçim ile çocuk meclisinin, başkanını ve komisyon üyelerini belirlediğini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü şunları söyledi: Yetişkinler çoğu zaman, çocukların kendi dünyasında karşılaştığı sorunları bilememekte. Çocuklarda bu sorunları zaten büyüklerine söylemekten çekinmekte. Gelişim çağındaki bu durumdaki çocuklar fikirlerini ve düşüncelerini söylemekten kaçınan bireyler olarak toplum içinde yerini almakta. Kepez Çocuk Meclisiyle ülkesine ve tüm insanlığa yararlı bireyler yetiştirmeyi, ortaklık bilinci oluşturarak dayanışma ve paylaşma duygularını geliştirmeyi, çocukların ilgi ve yetenekleri doğrultusunda enerjilerini kanalize edebileceği ilgi alanlarının oluşturulmasını sağlamayı amaçladık.
Tütüncü, yapılan seçim ile göreve gelen Kepez Çocuk Meclisi Başkanı Mehmet Doğana ve tüm komisyon üyelerine başarı dileklerinde bulundu.
Kepez Çocuk Meclisine bağlı komisyonlar ve komisyon başkanları :
Çevre Sağlık Komisyonu, Asiye Mizgin Kıvanç
Eğitim Komisyonu, Beyza Ertekin
Barış ve Kardeşlik Komisyonu, İdil Güler Erdem
Çocuk Hakları Komisyonu, Aylin Dönmez
Araştırma Geliştirme Komisyonu, Mert Tufan Çetin
Spor Komisyonu, Mehmet Can Tekgül
Kültür Sanat Komisyonu, Ümmü Özlem Çoban
Basın ve Yayın Komisyonu, Arda Deniz Atılgan
Yardımlaşma Komisyonu, Ceren Erdoğan