Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Yeni Mahalle Kapalı Semt Pazarı inşaatı hızla devam ediyor
26 Mart 2013, Salı - 18:39Kepez Belediyesinin Yeni Mahallede yapımına başladığı kapalı semt pazarı inşaatı büyük bir hızla devam ediyor.
Kepez Belediyesinin, ilçeye modern bir şehir kimliği kazandıran ve sosyal yaşam alanlarını insana yaraşır hale getiren yatırımları dahilinde Yeni mahallede yapmakta olduğu kapalı semt pazarı inşaatının yüzde 50lik bölümü tamamlandı.
Kepez Belediyesinin, Yeni Mahallede, Gündoğdu, Kuzeyyaka, Yeni Emek mahallelerine de hizmet veren 11 bin 736 m2 alandan oluşan açık semt pazarının yerinde başlattığı, içerisinde zabıta karakolu, mescit, tuvaletler ve satış yerlerinin bulunacağı modern kapalı semt pazarı inşaatı büyük bir hızla ilerliyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çevre mahallelerle birlikte yaklaşık 100 bin kişiye hizmet verecek olan kapalı pazar alanının üzerini saran çelik konstrüksiyonların büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, inşaatın yüzde 50lik bölümünün bittiğini kaydetti. Yaklaşık 12 bin metrekare alana kurulu olan pazarın 5 milyon liraya mal olacağını ifade eden Tütüncü, bu maliyetin tamamını belediye olarak kendi bütçelerinden karşıladıklarını dile getirerek, kapalı semt pazarının mayıs ayı sonunda tamamlanacağını açıkladı.