Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepezde kartpostallık güzellikler
21 Mart 2013, Perşembe - 07:34Kepez Belediyesinin, Aralık ayında diktiği lale ve sümbül soğanlarının çiçek açmasıyla, Kepez adeta renk cümbüşüne büründü.
Kepez Belediyesinin ilçenin dört bir tarafına diktiği baharın müjdecisi olan lalelerin ve sümbüllerin açmasıyla, Kepez rengarenk bir görüntüye kavuştu.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, geçtiğimiz aralık ayında 350 bin adet lale soğanı ile 50 bin adet sümbül soğanı, Kent Ormanına, Masa Dağı bölgesindeki seyir terasına, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinin bahçesine, Şehitler Parkına, Fatih Sultan Mehmet Parkına, belediye hizmet binasının bahçesine ve sosyal hayatın yoğun olduğu yeşil alanlara dikilmişti.
Bahar mevsiminin geldiği bugünlerde dikilen lale ve sümbül soğanlarının rengarenk çiçekler açmasıyla, Kepez`de görsel bir şölen yaşanıyor.
Özellikle Kepez Kent Ormanı, gerek rengarenk açan lalelerin kartpostal görüntüsü güzelliğiyle, gerekse sümbüllerin iç ferahlatan kokusuyla, gezmeye gelen ziyaretçilerin ve piknikçilerin büyük ilgisini çekiyor.