Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Vakkasoğlu Kepezde Çanakkaleyi anlattı
19 Mart 2013, Salı - 22:11Kepez Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 98. yıldönümü dolayısıyla EBKMnde Vehbi Vakkasoğlunun konuşmacı olarak katıldığı Bir Destandır Çanakkale konulu konferans düzenledi.
Kepez Belediyesinin düzenlediği, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 98.yıldönümü kapsamında, EBKMnde eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlu Bir Destandır Çanakkale konulu konferans verdi.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde düzenlenen Bir Destandır Çanakkale konferansını, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve çok sayıda davetli izledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Çanakkale Şehitleri için okunan Kuran-ı Kerim ile başlayan konferansta, Vehbi Vakkasoğlu, Çanakkale Savaşının bilinen ve bilinmeyen yönlerini davetlilerle paylaştı.
14 ay 14 gün sürdü
Konferansına, Nedir Bu Çanakkale diye başlayan Vehbi Vakkasoğlu, Çanakkale Savaşı diye bir şey yok? Ne var? 14 ay 14 gün süren Çanakkale Savaşları var. Şimdi gençler, Çanakkale Savaşında dedelerimiz zafer kazanmış diyorlar. Bu kadar kolay mı? Çanakkale Savaşlarından söz etmemiz lazım. 1915de o düşmana karşı Çanakkaleyi geçilmez kılamasaydık. Bu millet esareti tatmış olacaktı. Bir kere esareti tattı mı hürriyet, istiklal, bir varlık gösterme gayreti asla olmazdı. dedi.
Bugünümüzü o şehitlere o gazilere borçluyuz
Çanakkale zaferinin, Cumhuriyetimizin ön sözü, başlangıcı ve temeli olduğunu belirten Vakkasoğlu, Başkumandanından son kumandanına, erine, neferine, topçu zabitine kadar hepsi de Çanakkale zaferinin kahramanlarıdır. Bize Kurtuluş Savaşını kazandıranlar ve bu günümüzü de o şehitlere, o gazilere borçluyuz. Ve biz bunu hiç unutmayacağız. Unutmayalım ki Çanakkale zaferimiz sadece bize bu güzelliği kazandırmadı. Bugün yeryüzünde Müslüman milletlerin meydana getirdiği devletlerin hepsi heyecanını Çanakkaleye borçludurlar. sözleriyle konferansını tamamladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konserin sonunda Vehbi Vakkasoğluna teşekkür ederek, çiçek takdim etti.