Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
AKMEK Korosu ayakta alkışlandı
12 Mart 2013, Salı - 22:23Antalya Kepez Meslek Eğitimi Kursları (AKMEK) Korosunun, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde verdiği Antalya Türküleri konseri büyük beğeni topladı.
Osman Gazi Semt Konağının da hizmete açılmasıyla altı ayrı noktada hizmet veren Antalya Kepez Meslek Eğitimi Kursları (AKMEK), meslek ve sanat eğitiminin yanı sıra düzenlediği etkinliklerle ve oluşturduğu tiyatro ekibi ve müzik korolarıyla da kursiyerlerinin sosyalleşmesine büyük katkı sağlıyor.
AKMEKte görevli eğitmenlerin ve kursiyerlerin yer aldığı 60 kişiden oluşan koro, 2 ay gibi kısa sayılabilecek bir çalışmanın ardından Şef Gürsel Bağlanın yönetiminde, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde verdikleri Antalya Türküleri konseriyle ilk kez seyirci ile buluştu.
AKMEK Korosunun icra ettiği Çubuk Beli, Yumurtanın kulpu yok, Antalyanın mor üzümü gibi dillerden düşmeyen Antalya türkülerine, salonu dolduran davetliler gerek alkışlarıyla gerekse söyleyerek eşlik ettiler.
Konseri; Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Dr. Ayşe Tütüncü, Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri Ayşe Güliz Yılman, Elif Derya Canbulut, Ak Parti İl Kadın Kolları aşkanı Nezihe Tezcan, Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Turhan ile çok sayıda davetli izledi.
Küçük bebek hızla büyüyor
Başkan Hakan Tütüncü konser sonunda yaptığı konuşmada, 2009 yılının Ağustos ayında bir fikir olarak ortaya koydukları ve hayata geçirdikleri AKMEKin, daha o günlerde neler yapabileceğini hayal etmiştik. Küçük bir bebek olarak dünyaya gelen ve 4 yılını geride bırakan AKMEK, bugün bizim kurduğumuz o hayallerin bir çoğunu gerçekleştirmekte. Burada meslek eğitimi alan kursiyerler gerektiğinde ailelerine küçükte olsa ekonomik destek sağlamakta. Ev hanımları için bir sosyal paylaşım alanı olan genç kızlar için ise mesleki gelişim sağlayabilecekleri bir mekan olan AKMEK, hep birlikte, el birliğiyle bizlerle birlikte büyümekte. dedi.
AKMEK Korosuna hedef çizdi
Başkanı Hakan Tütüncü, konser sonunda kendilerini ayakta alkışlayan seyircilerin tam not verdiği AKMEK Korusuna da hedef gösterdi. Başkan Tütüncü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türk Müziği Günleri etkinliklerinde örnek bir koro olarak sahne almalarını istedi. Tütüncü, AKMEK Koro Şefi Gürsel Bağlana da plaket takdim ederek teşekkür etti.
AKMEKin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu konser sonunda, Başkan Tütüncü eşi Ayşe Tütüncüyle birlikte, Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri Ayşe Güliz Yılman, Elif Derya Canbulut ile Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nezihe Tezcan, Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ayşe Turhana çiçek takdim ederek bir kez daha bu özel günlerini kutladı.