Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
AKMEKten Ailede Kadının Yeri semineri
9 Mart 2013, Cumartesi - 23:17Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Dr. Ayşe Tütüncüyle birlikte, Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlediği Aile de Kadının Yeri konulu seminere katılarak, bu özel günde kadınları yalnız bırakmadı.
Kepez Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) tarafından Osman Gazi Semt Konağında düzenlenen Ailede Kadının Yeri konulu seminer ile devam etti.
Kepez Merkez Kız Kuran Kursu Eğitmeni Aysel Uygun, Osman Gazi Semt Konağında 200e yakın kadının katılımıyla düzenlenen seminerde, kadının aile içindeki yerini ve önemini anlattı.
Aysel Uygun, Kadınlar, Allahın kulu olması bakımından erkekle eşit seviyede, dini hak ve sorumlulukları yönünden de erkeklerle eşit konumdadır. Resulullahın şahsında kadınlar, her zaman meseleleriyle ilgilenen, eşleriyle olan anlaşmazlıklarında arabuluculuk yapan, haklarını koruyan kimselerdir. diye konuştu.
Eşi Dr.Ayşe Tütüncüyle birlikte seminere katılan ve kadınları bu özel günlerinde yalnız bırakmayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hayatımızda büyük bir önem arz eden kadınları sadece bu bir günle anımsamanın mümkün olamayacağını, yılın 365 gününde onların yanlarında olduklarını kaydetti. Gerek çalışma hayatında gerek ise aile içinde kadının çoğu zaman eşinden çok daha fazla sorumluluklar üstlendiğini ifade eden Tütüncü, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Kepez Belediye Başkanı olarak tüm kadınların bu özel günlerini kutladığını bildirdi.
Başkan Tütüncü, seminerin sonunda Kepez Merkez Kız Kuran Kursu Eğitmeni Aysel Uyguna çiçek takdim ederek, teşekkür etti.