Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepezin sağlık tırı Antalyaya şifa olacak
6 Mart 2013, Çarşamba - 04:41Kepez Belediyesinin gezici sağlık tırı, hem ilçe halkına hem de Antalyalılara şifa dağıtacak. Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ile yapılan işbirliği protokolü kapsamında gezici sağlık tırı, ortak sağlık projelerinde kullanılacak.
Kepez Belediyesi, yaşlılara yönelik evde bakım ve sağlık projesi ile sağlık taramalarında ortak çalışma yapmak amacıyla Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle işbirliği protokolü imzalamıştı. Bu protokol çerçevesinde her iki kurum, sağlık alanındaki ortak projelerini de gezici sağlık tırı ile gerçekleştirecekler. İki kurum, her türlü teknik donanımın ve odaların olduğu gezici sağlık tırıyla ilçedeki mahallelerde sağlık taraması yapacak.
Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ise il genelinde yapacağı çalışmalarda Kepez Belediyesinin gezici sağlık tırını kullanacak.
Gezici sağlık tırını incelediler
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya da gezici sağlık tırında incelemelerde bulundu.
Başkan Tütüncü, gezici sağlık tırını, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile sağlık alanında yapacakları ortak çalışmalarda kullanacaklarını belirtti. Tırın, özellikle sağlık taramalarında mahallelerde halkın hizmetinde olacağının altını çizen Tütüncü, gezici sağlık tırının sadece Kepeze değil, Antalya geneline de şifa dağıtacağını söyledi.
Sağlık hizmetini vatandaşın ayağına götürüyoruz
Her türlü modern donanıma sahip olan gezici sağlık tırıyla, sağlık hizmetini vatandaşın ayağına götüreceklerine işaret eden Başkan Hakan Tütüncü. Özellikle merkeze uzak olan mahallelerde, ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşımı kolayı olmuyor. Bu nedenle bazı vatandaşlarımız sağlıkları konusunda ihmalkar davranabiliyor. Sağlık tırıyla yapacağımız sağlık taramalarıyla bu ihmalkarlığı ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yaptığımız iş birliği sayesinde sağlık tırımız, sadece Kepeze değil, bütün Antalyaya hizmet verecek. açıklamasını yaptı.
Sağlık tırını projelerimizde kullanacağız
Kepez Belediyesinin sağlık alanında başarılı çalışmalar yaptığına değinen Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya da şunları söyledi: İki kurumun bir araya gelmesiyle sağlık tırını çok daha geniş bir alanda kullanabilme imkanı bulacağız. Bazı sağlık projelerimizde sağlık tırını kullanabiliriz. Kepez Belediyesi ile yaptığımız işbirliğinin, sağlık hizmeti alanında çok önemli faydaları olacak.