Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepez Belediyesi öğrencilere trafik bilinci aşılıyor
6 Mart 2013, Çarşamba - 19:10Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeşiltepe Mahallesinde 2.5 dönüm alan üzerinde hizmet veren Trafik Eğitim Parkıyla çocuklara trafik bilincini aşıladıklarını söyledi.
Her yıl binlerce insanımızın hayatını kaybettiği trafik kazalarının eğitimle çözüleceği gerçeğinden yola çıkan Kepez Belediyesi, örnek projelerinden biri olan Trafik Eğitim Parkında Antalyalı öğrencilere trafik bilincini aşılıyor.
Yeşiltepe Mahallesinde 2,5 dönüm arazi üzerine kurulu olan Kepez Belediyesi Trafik Eğitim Parkında ilköğretim öğrencilerine, Antalya İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün katkılarıyla trafik kurallarıyla ilgili olarak teorik ve pratik eğitim veriliyor.
Çocuklar trafikte örnek oluşturacak
Trafik Eğitim Parkına adım atan öğrencilere ilk olarak, parkta bulunan sosyal tesiste trafik kurallarının anlatıldığı bir çizgi film izlettirilerek, teorik eğitim veriliyor. Öğrenciler, izledikleri çizgi film sonrası, İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlisi bir trafik polisi nezaretinde trafik işaretlerinin yer aldığı park alanında, trafik kurallarını uygulamalı olarak yerinde öğreniyor.
Trafik bilinci eğitimle sağlanır
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her yıl binlerce insanın trafik kazaları nedeniyle hayatını kaybettiğini ve yine bu kazalar sonucu binlerce insanın sakatlandığını belirterek, trafik bilincinin ancak eğitimle mümkün olabileceğine inandığını söyledi. Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak çocuklara bu eğitimi, trafik kurallarının bir oyun halinde anlatıldığı Trafik Eğitim Parkında verdiklerini, burada eğitim gören ve trafik kurallarını küçük yaşta öğrenen çocukların, babalarının yada annelerinin trafikte yaptığı hataları da görüp onları uyarabildiklerini kaydetti.
Parkın içerisinde akülü araçlar için eğitim pisti, sinyalizasyon, trafik işaretleri, çocuk oyun alanı ve trafik eğitiminin teorik olarak anlatıldığı sınıflar yer alıyor.