Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepezde ev hanımlarından spor kurslarına büyük ilgi
5 Mart 2013, Salı - 06:57Kepez Belediyesinin, sağlık alanında yaşanan problemlerin, yanlış beslenme ve egzersiz eksikliğinden kaynaklandığından hareketle, sağlık için spor sloganıyla ilçenin 8 ayrı noktasında açtığı, ücretsiz aerobik, pilates ve step kurslarına Kepezli hanımlar büyük ilgi gösteriyor.
Kepez Belediyesi tarafından ilk olarak 2011 yılında 6 ayrı noktada başlatılan ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören pilates, aerobik ve step kursları, Duraliler ve Habibler mahallelerinin de eklenmesiyle ilçenin 8 ayrı noktasında düzenleniyor.
Kepez Belediyesi, ilçede milyonlarca liralık projeleri bir bir hayata geçirmenin yanı sıra kültür, sanat ve sportif alanda düzenlediği etkinliklerle de 7den 70e tüm Kepezlilere hizmetlerini ara vermeden sürdürüyor.
Kepez Belediyesi, sağlıklı yaşam için spor uygulaması kapsamında, Kepez Belediyesi Spor Salonu, Zafer Mahallesi Kapalı Pazar, Kanal Mahallesi Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu, Varsak İlköğretim Okulu, Beşkonak İlköğretim Okulu bahçelerinde bulunan çadır tarzı spor salonlarda, uzman eğitmenler gözetiminde düzenlediği spor kurslarına, gelen yoğun talepler üzerine Duraliler ve Habibler Mahallesini de ekleyerek, ilçedeki step aerobik ve pilates kurslarının sayısını 8e çıkardı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yanlış beslenme ve egzersiz eksikliğinin hastalıkların da en büyük nedeni olarak gösterildiğine dikkat çekerek, Kepezde sağlıklı yaşam için güne sporla başlandığını söyledi. İki yıldır profesyonel hocaların gözetiminde altı ayrı noktada sürdürülen aerobik, step ve pilates kurslarına, Duraliler ve Habibler Mahallelerini de ekleyerek 8e çıkardıklarını söyledi. Tütüncü, özellikle ev hanımlarının büyük ilgi gösterdiği 8 ayrı noktada sürdürülen step, aerobik ve pilates kurslarına, 2 bin 110 kişinin kayıt yaptırdığını bildirdi.
Uzmanlara göre pilates, aerobik ve stepin faydaları şöyle:
Vücut yağı kontrol edilir (kuvvet antrenmanı ile birlikte aerobik egzersiz ve özel diyet vücut yağını azaltır),
Vücudun direnci yorgunluğa ve fazla enerji gerektiren işlere karşı artar,
Kasların formu ve yağsız vücut kitlesi artar,
Tansiyon düşer ve iyi bir uyku düzeni sağlanır,
Vücudun genel direnci artar,
Kemik, tendon ve ligamentleri güçlenir, yüksek bir emosyonel denge ve pozitif görüş açısı oluşur.