Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Dev turnuva başladı
4 Mart 2013, Pazartesi - 21:06Kepez Belediyesinin, ilçedeki ortaokul ve liselere yönelik bu yıl ikincisini düzenlediği Sokak Basketbolu Turnuvasında,1600 sporcunun yer aldığı 400 takım mücadele edecek.
Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sabah Akdeniz Gazetesi işbirliği ile bu yıl ikincisi organize edilen Sokak Basketbolu Turnuvası başladı.
Yeni yeteneklerin keşfedileceği ve ilçedeki ortaokul ve liselerden 400 takımın katıldığı turnuvanın açılış töreni Kepez Belediyesi Spor Salonunda yapıldı.
Her şey eğitim için
Turnuvada mücadele edecek takımların sporcularının katıldığı açılışta bir konuşma yapan Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, organizasyonun öğrencilerin birbirleriyle tanışmasına, kaynaşmasına, aralarında var olan kardeşliğin ve dostluğun pekişmesine vesile olacağını belirtti.
Daha sonra söz alan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de değer verdikleri öğrencilerin, iyi bir eğitim alabilmesi, geleceğe daha güçlü bir şekilde taşınabilmesi adına çok önemli çalışmalar yaptıklarının altını çizdi. Öğrencilerin, hem eğitim şartlarını iyileştirdiklerini hem de onları sporla, sanatla, kültürle buluşturduklarına işaret eden Tütüncü, Yaptığımız en önemli işlerden bir tanesi de sokak basketbolu gibi etkinliklerle öğrencilerimize kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunuyoruz. dedi.
Türkiyeye örnek olacaklar
Gençleri ve öğrencileri çok sevdiğini ifade eden Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit de konuşmasında şunları söyledi: Türk gencinin ülkesini, milletini çok sevdiğini de biliyoruz. Öğrencilerimiz, derslerinde, sportif alanda çok başarılılar. İnanıyorum ki bu turnuvaya katılan öğrencilerimiz de dostça mücadeleleriyle Türkiye örnek olacaklar. Takımlarımıza ve turnuva görevlilerine başarılar diliyorum.
Hüseyin AK İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibinin gösterisiyle devam eden tören, Türkiye Basketbol 3. Ligde yer alan Kepez Belediyesporun gösteri maçı ile sona erdi.
Açılış törenine, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu da katıldı.
400 takım 1600 sporcu
Törenin ardından, fikstür çekimi yapılan turnuvada, ilçedeki ortaokul ve liselerden 115i kız takımı, 285i erkek takımı olmak üzere 400 takım mücadele katılacak. 1600 sporcunun ter dökeceği turnuvanın ilk maçları yarın oynanacak.
Turnuvanın maçları, Kepez Belediyesi Spor Salonu ile Beşkonak İlköğretim Okulu, Kanal Mahallesi Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu ve Varsak İlköğretim Okulunun bahçelerindeki çadır tarzı spor salonlarında yapılacak. Üç oyuncu ve bir yedekten oluşacak takımlar, tek potada 10 dakika mücadele edecek. Süre dolmadan 11 basket atan takım kazanmış olacak. Beraberlik halinde ise uzatmalara gidilecek. Uzatmada ilk basketi atan takım galip ilan edilecek.
Turnuva 21 Martta final maçı ile sona erecek.