Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kadın Çiftçiler Kepezde yarıştı
2 Mart 2013, Cumartesi - 22:21Kepez Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 10.su gerçekleştirilen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışmasının Kepez elemelerine ev sahipliği yaptı.
Kepez Belediyesi, düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra, modern kültür merkezleriyle de birbirinden farklı programlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
Son olarak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışmasının Kepez elemeleri, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi (AHTKM)nde gerçekleştirildi.
Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi (AHTKM)nde düzenlenen yarışmayı; Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Antalya Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ali Ulvi Büyüksoy ve çok sayıda vatandaş izledi.
12 kadın çiftçinin, iki grup halinde katıldığı yarışmanın Kepez ilçesi birincileri, Altınovadan Şerife Savran ve Neriman Keskin oldu. 15 Ocaktan itibaren devam eden ve Antalyanın tüm ilçelerinde düzenlenen yarışmada, toplam 269 kadın çiftçi yarıştı.
Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmada Kepezden belirlenen 2 kadın çiftçi ile birlikte toplam 50 kadın çiftçi, 19 Mart Salı günü Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde gerçekleştirilecek olan yarı finalde yarışmaya hak kazandı. Yarı finaller sonunda belirlenecek 8 finalist, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bölgeler arası Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışmasında Antalyayı temsil edecek.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı açılış konuşmasında tüm kadın çiftçilere başarılar dileyerek, bu gibi etkinliklere ev sahipliği yapmanın da mutluluğunu yaşadığını söyledi.