Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepeze 100 bin m2 parke kaldırım
26 Şubat 2013, Salı - 02:55Kepez Belediyesi, 2013 yılında yapacağı 100 bin m2 parke kaldırım çalışmasına, Güneş ve Varsak Zeytinlik mahallelerinde başladı.
Kepez Belediyesi, yeni yol açma ve emsal artışı çalışmalarıyla imara uygun konutların yapılmasının önünü açtığı mahallelerin, alt ve üst yapı eksiklerini de hızlı bir şekilde tamamlıyor. Fen İşleri Müdürlüğü, asfalt çalışmasıyla yollarını modern hale getirdiği mahallelerin, eksik olan kaldırımını da yapıyor.
Kaldırım çalışmasıyla vatandaşlara güvenli, engelsiz, şehir kimliğine uygun yol hizmeti vermeyi amaçlayan Kepez Belediyesi, 2013 yılının parke kaldırım sezonunu, Güneş ve Varsak Zeytinlik mahallelerinden başlattı.
Kaldırım sezonunu açtı
Güneş Mahallesinde, kaldırımı olmayan cadde ve sokaklara 2 bin 500 m2 uzunluğunda parke kaldırım taşı döşeniyor. Sıcak asfalt hizmeti götürülen Zeytinlik Mahallesinin 20.Caddesinde ise 1000 m2 parke kaldırım inşa ediliyor. Kaldırımlara, görme engelli vatandaşların yürürken yolarını takip etmeleri için oluklu takip taşları yerleştiriliyor. Kaldırımların girişlerine ise tekerlekli sandalye, bebek arabaları ve pazar arabalarının geçişine uygun rampalar konuluyor.
4 yılda 245 bin m2 kaldırım
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve asfaltı yapılan Habibler Mahallesindeki 5531 Sokak da ise orta refüj çalışması gerçekleştiriliyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, bu yıl kaldırım ihtiyacı olan mahallelerde 100 bin m2 parke kaldırım çalışması gerçekleştirecek. Yeni açılan yollara ise 30 bin m2 orta refüj inşasıyla, estetik bir kimlik kazandırılacak.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde, ilçede 245 bin m2 kaldırım çalışması gerçekleştirildi.