Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Tütüncüden çocuklara iki müjde
25 Şubat 2013, Pazartesi - 05:45Kepezli çocuklar, fikirleriyle yaşadıkları ilçenin güzelleşmesine ve problemlerin çözümüne katkıda bulunacaklar. Antalyada merkez ilçeler arasında ilk Kent Konseyini kuran Kepez Belediyesi, çocukları da birlikte yönetim anlayışına dâhil ediyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ülkenin aydınlık geleceği olarak gördüğü ve değer verdiği gençleri ve çocukları katılımcı demokrasiyle buluşturuyor.
Çocuk Meclisi Mart`ta kuruluyor
Kadın meclisi ve gençlik meclisi kurulması vaadini Kepez Kent Konseyinde gerçekleştiren Başkan Tütüncü, şimdi de çocuk meclisi kuruyor. Tütüncü, çocuk meclisi çalışmasıyla, daha önce halkın temsilcilerinin oturduğu belediye meclis salonunda ağırladığı çocuklara, yönetimde söz hakkı vermeyi amaçlıyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Hakan Tütüncü, toplumun her kesimin fikirlerini yönetime yansıtabilmek amacıyla, daha önce de seçim vaadi olan Kent Konseyi, Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisini kurduklarını kaydetti. Mart ayı içerisinde de çocuk meclisini kuracaklarının altını çizen Tütüncü, Kepezdeki ilk ve orta dereceleri okullardan seçeceğimiz 560 öğrenciden oluşacak olan çocuk meclisimiz, ilk genel kurulunu Mart ayında yapacak. dedi.
Çocukların fikirleri yol gösterici olacak
Çocukların fikirlerinin, yapacakları hizmetlerde kendilerine yol gösterici olacağına işaret eden Tütüncü, açıklamasının devamında şunları kaydetti: Çocuklarımızın yönetimle ilgili fikirlerini almak ve çocukça fikirlerin arkasında ne kadar büyük bir dünyaya açılabiliriz, düşüncesiyle böyle bir çalışmayı başlattık. Gençlik ve çocuk meclisinde en önemli amaçlarımızdan bir tanesi de onlara yönelik yaptığımız çalışmaları, daha kapsamlı hale getirmek istiyoruz."
Kepez Çocuk Bülteni
Çocuklara bülten müjdesi de veren Başkan Tütüncü, Nisanda Kepez Çocuk Bülteni çıkaracaklarını duyurdu. Kepez Çocuk Meclisinin seçeceği bir komisyon tarafından derginin içeriğinin belirleneceğini ifade eden Tütüncü, Bültenin ilk sayısını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramından önce çıkaracağız. Bu bülten, Antalyada yerel yönetimlerde bir ilk olacak. açıklamasını yaptı.
Tütüncü, açıklamasının sonunda, Katılımcı demokrasinin bütün gereklerini yerine getirerek, toplumsal katmanların her derecesindeki fikirlerini önemsediğimizi, yol gösterici olarak kabul ettiğimizi belirtmek isterim. görüşünü dile getirdi.