Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepezde Karadeniz Ezgileri rüzgarı
25 Şubat 2013, Pazartesi - 22:48Kepez Belediyesinin, Antalya Karadenizliler Derneğinin katkılarıyla düzenlediği Hemşehri Gecesi Antalyalılara unutulmaz bir gece yaşattı.
Kepez Belediyesi tarafından Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde düzenlenen hemşehri gecesinde, Karadeniz Ezgileri rüzgarı esti.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde düzenlenen geceye, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı Başkanı Bahattin Bayraktar, Karadenizliler Dernek Başkanı Halil Ekşi, Kepez Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hemşehri gecesinde sahne alan sanatçı Ahmet Ekşioğlu, Ayhan Alptekin ile Karadeniz Horon Ekibi, seslendirdikleri ezgiler ve oynadıkları horonlarla, Erdem Bayazıt Kültür Merkezini dolduran davetlilere unutulmayacak bir gece yaşattılar. Horonların çekildiği gecede, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da vatandaşların bu coşkusuna ortak oldu.
Hemşehrilerimizle kucaklaşma fırsatı bulduk
Karadenizliler Derneği Başkan Yardımcısı Asım Ulusoy yaptığı konuşmada, 18 vilayeti temsilen kurulan Karadenizliler Derneği olarak, bizlere hemşehrilerimizle kucaklaşma fırsatı sunan böyle bir geceyi yaşatan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teşekkür ediyorum. dedi.
Her Bir Yurttaşımız Ülkemizin Zenginliğidir
Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde güzel bir akşam yaşandığını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, Bu akşam çok güzel bir atmosferi sizlerle teneffüs etmenin verdiği büyük bir mutluluğu içerisindeyim. Göreve geldiğimiz günden bu yana, Antalyadaki bütün hemşeri derneklerinin kendi kültürlerini, güzelliklerini sahneleyebilmeleri açısından çeşitli girişimlerde bulunduk ve etkinlikler düzenledik. Bundan maksadımız, Türkiye biraz horondur, biraz halaydır, biraz zeybektir, biraz zılgıttır ve biraz mevlanadır, biraz semadır, biraz semahtır ve bütün bunlarla birlikte gerçekten Türkiye büyük bir mozaiktir. Ve bu mozaikin içinde yer alan her bir vatandaşımız, her bir yurttaşımız ülkemizin zenginliğidir. Dedi.
Bu Coşkuyu bütün Antalyalılarla paylaşalım
Başkan Tütüncü sözlerinin devamında, Karadenizlilere yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar, büyük bir ilgi oluşturdu. Bundan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Ama görüyoruz ki bu heyecan Erdem Bayazıt Kültür Merkezine sığmadı. Benim gönlüm arzu ediyor ki bugün burada Karadenizliler hemşerilerimizi görmüşken, güzel bir yaz akşamında bütün Karadenizlileri şöyle bir toplayalım, buraya sığmayan heyecanı ve coşkuyu Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosunda bütün Antalyalılarla paylaşalım. diyerek konuşmasını tamamladı.
Gecenin sonunda, Karadenizliler Dernek Başkanı Halil Ekşi, Karadenizliler Derneğine ve Antalyada yaşayan Karadenizlilere yaptığı katkılarından dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Tütüncü de Karadenizliler Dernek Başkanı Halil Ekşiye plaket vererek teşekkür etti.