Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Evde bakım ve sağlık Hüsnü Karakaşta
23 Şubat 2013, Cumartesi - 20:10Kepez Belediyesi, Hüsnü Karakaş Mahallesinde, kimsesi olmayan ve bakıma muhtaç yaşların tedavisini ve bakımını yaptırdı, her türlü ihtiyaçlarını karşıladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, Allah rızası ve hayır duası almak için 65 yaş üstü yaşlılara yönelik başlattığı evde bakım ve sağlık hizmeti, Hüsnü Karakaş Mahallesinde devam etti.
Doktor ve hemşirelerden oluşan sağlık ekibi, evlerinde ziyaret ettiği kimsesi olmayan yaşlıların tedavisini ve bakımını yaptı, diğer ihtiyaçlarını karşıladı.
İyilik hareketinin saha çalışmalarını yakında takip eden Başkan Tütüncü de Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile Hüsnü Karakaş Mahallesinde rutin olarak sağlık kontrolleri yapılan yaşlıları evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Kepez Belediye Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Özsoy, doktor ve hemşire de hazır bulundu.
Yaşlıların Allah razı olsun duasını aldı
Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar ın katıldığı ziyarette Tütüncü, ellerini öptüğü yaşlıların hal hatırlarını sordu, isteklerini dinledi. Başkan Hakan Tütüncü, ziyaretiyle moral bulan yaşlılara, rutin olarak evde sağlık kontrolünün devam edeceğini, gerekirse hastanede tedavilerinin yapılacağını, ilaçlarının alınacağını ve diğer ihtiyaçlarının karşılanacağını iletti.
Başkan Tütüncüyü yanlarında görmenin mutluluğunu yaşayan yaşlılar, evde bakım ve sağlık hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Tütüncü, ziyareti sırasında mahalleli vatandaşlarla da sohbet etti, belediye hizmetleriyle ilgili isteklerini de dinledi.
4 bin yaşlının yüzü güldü
36 kişilik sağlık ekibi, 1 acil müdahale ambülansı, 1 hasta nakil ambülansı, 1 sosyal destek aracının görev yaptığı proje kapsamında yaşlılara; ücretsiz olarak muayene, kişisel bakım, fizyoterapi, psikoterapi, diyet, acil yardım ve hasta nakil ambulans hizmetleri sunuluyor. Proje kapsamında evin temizliği, bakım ve onarımı da gerçekleştiriliyor. Bugüne kadar ilçe genelinde, proje kapsamında 4 bine yakın yaşlıya bakım ve sağlık hizmeti verildi.
Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, http:www.kepezdeevinizdesaglik.com adresinden bilgi alabilirler veya 316 07 08 nolu telefona başvuru yapabilirler.