Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Yapılacak dedi ve yapılıyor
21 Şubat 2013, Perşembe - 04:41Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü`nün, muhtarlık ziyaretlerinde söz verdiği parkların yapımına başlandı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kütükçü, Şelale ve Altıayak mahallelerine, talep edilen parkları kazandırıyor.
İnşasına başlanılan parklar ile hem bölgede yaşayanların spor, dinlenme ve sosyal aktivite alan ihtiyacının karşılanması hem de görsel kirlilik oluşturan alanların güzelleştirilmesi amaçlanıyor.
Kütükçü ye üçüncü yeşil alan
Kütükçü Mahallesi`nde, 2 dönümlük arazi üzerine inşa edilen parkta; üzeri kapalı oturma alanları, çocuk oyun mobilyaları ve açık hava spor aletleri olacak. Çeşitli türde ağaçların, bitkilerin dikileceği ve çim ekileceği yeşil alanda, Kütükçü Mahallesi`nin muhtar evi de yer alıyor. Mahallede daha öncede DSİ su kanalı çevre düzenlemesi ve yeni bir park çalışması yapılmıştı.
Altıayak ve Şelale ye yeni park
Başkan Hakan Tütüncü döneminde 23 adet yeni parkın inşa edildiği Varsak bölgesindeki mahallelerde yeşil alan yatırımları sürüyor.
İçerisinde basketbol sahası, oturma alanları, çocuk oyun mobilyaları ve açık hava spor aletlerinin olduğu 2,5 dönümlük park, Şelale Mahallesi`ne inşa ediliyor. Bir diğer yeşil alan düzenlemesi de Altıayak Mahallesi`nde gerçekleştiriliyor. Çocukların ve kadınların talebi neticesinde yapımına başlanılan ve 3 dönümden oluşa parkta; futbol ve basketbol oynamaya uygun spor sahası, açık hava spor aletleri ile çocuk oyun grubu yer alacak. Çeşitli türde ağaçların ve bitkilerin dikileceği parkların, önümüzdeki yaz dönemine kadar bitirilmesi planlanıyor.
2013 te hedef 60 park
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu yıl 60 a yakın yeşil alan düzenlemesini yatırım programına aldı. Tütüncü döneminde ise ilçeye 1 milyon 59 bin m2 yeşil alan kazandırıldı.