Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
En büyük parkta geri sayım başladı
20 Şubat 2013, Çarşamba - 05:44Kepez Belediyesinin, bittiğinde Antalyanın en büyük spor, eğlence ve masal parkı kimliği kazanacak olan Kepezpark Varsak Projesinin yapımında geri sayım başladı.
Süleyman Demirel Bulvarında eski Varsak Stadının olduğu 46 dönümlük arazi üzerinde yapımı süren 20 milyon TL bütçeli projenin, yüzde 65i tamamlandı. 30 Temmuz 2012de temeli atılan proje de yer alan tesislerin karkas inşaatları hızlı bir şekilde tamamlanıyor.
Projenin lokomotifi olan Antalyanın ilk 1500 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzunun kaba inşaatı bitme aşamasına geldi. Önümüzdeki günlerde ince inşaatı başlayacak olan havuzunun çatısı da Mart ayı içerisinde monte edilecek.
Futbol sahaları tamam
Projede yer alan futbol sahalarının ve tribünlerinin yapımı da tamamlandı. Sahaların soyunma odalarının, basketbol sahalarının yapımı ise devam ediyor.
Yine projede yer alan gençlik merkezinin, cep sinemalarının olacağı binanın kaba inşaatı bitirildi. Kafeteryanın yapımı tamamlanırken, yapay gölün, çizgi film ve masal kahramanlarının maketlerinin olacağı masal parkının yapımı da hızlı bir şekilde ilerliyor.
Açılış 31 Temmuzda
Projenin inşasının sorunsuz şekilde devam ettiğini söyleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de tesisi söz verdikleri 31 Temmuz 2013 tarihinde hizmete açacaklarını kaydetti.
Başkan Tütüncü, Kepezpark Varsak Projesinin hizmete girdiğinde, su sporuna, Antalya turizmine, Varsakın ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacağının altını çizdi.
Projenin maliyetinin yaklaşık 20 milyon TL olduğuna vurgu yapan Başkan Tütüncü, bu maliyeti de belediyenin bütçesinden karşılayacaklarını ifade etti.
Projede neler var?
Yaklaşık 1500 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzu, uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3,10 metre derinliğinde 10 kulvarlı 25x50 metre boyutlarında (1250m2) olacak. Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 m2 ısınma havuzu da yer alıyor. 5 bin m2 alana inşa edilecek olan yüzme havuzunda; ayrıca bay ve bayan ayrı olmak üzere 16 duş, 22 lavabo, soyunma odaları, dinlenme alanı, kafeterya ve idari ofisler de bulunuyor.
Çocuklara 5 bin m2 masal parkı
FIFA standartlarına uygun 500 er kişilik açık tribünleri ve soyunma odaları olan 45x25 metre boyutlarında 2 adet sentetik çim futbol sahası ile FIBA kurallarına uygun 2 adet basketbol sahası hizmet verecek.
Projede; gençlik merkezi, sosyal tesis, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet yolu, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş, 6 bin m2 yapay bir göl, ortam canlandırmalarının olduğu 5 bin m2 masal parkı ve ada kafe bulunuyor.