Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Devlet Tiyatrosu da Kepezde
20 Şubat 2013, Çarşamba - 19:09Devlet Opera ve Baleden sonra Devlet Tiyatrosu da Kepeze geldi. Antalya Devlet Tiyatrosu, Pişti adlı oyunu Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde sahneledi.
Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günayın, geçtiğimiz Aralık ayında Kepez Belediyesini ziyaretinde, Bakanlığın Antalyadaki tiyatro ile opera ve bale birimlerinin temsillerini Kepezde ayda bir kez sahneleyeceklerinin sözünü vermişti.
Bu sözün ilk uygulamasını da Antalya Devlet Opera ve Balesi, TÜRKÜYEM adlı iki perdelik müzikli danslı oyun ile EBKM de Ocak ayında gerçekleştirmişti.
Ayakta izlediler
Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) da Mustafa Nogay Kesimin kaleme aldığı, Kazım Akşarın yönettiği iki perdelik müzikli komedi olan Pişti adlı oyunu Kepezlilerle buluşturdu. Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Dr Ayşe Tütüncünün de izlediği, erkek egemenliğinin eleştirildiği oyuna, Kepezliler büyük ilgi gösterdi. Salon tamamen dolunca bazı tiyatro severler oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.
Oyunda, farklı yaşta ve sosyal çevrelerden bir grup erkeğin mekânı olan kahvehaneye, iki genç kadının bir iddia üzerine girmesi ve kahvehanenin, kadınerkek ilişkilerinin tartışıldığı bir mekâna dönüşmesi anlatılıyor.
Kepezli tiyatro severlerler, oyunun sonunda, Piştiyi sahneleyen sanatçılar Oktay Gözpınarı, Ahmet Açıkgözü, Bahar Işıkı, Gözen Müftüoğlunü, Murat Bölükü, Gökhan Tüzünü ayakta alkışladı.
Kepezde haftanın yedi günü sanat
Başkan Tütüncü de göreve geldiklerinde kültür merkezinin dahi olmadığı Kepezi, haftanın yedi günü kültür ve sanat etkinliğinin düzenlendiği bir ilçe haline getirdiklerini söyledi. Tütüncü, Pişti oyununu Kepezlilerle buluşturdukları için Kültür ve Turizm Bakanlığına, ADT Müdürü Selim Gürataya ve oyunculara teşekkür etti.
Antalya Devlet Opera ve Balesi, 1 Piyono 4 Solist konserini 27 Şubatta saat 16.00da, Mavi Enstrüman çocuk konserini ise 28 Şubat saat 14.00de EBKMde sahneleyecek.