Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Kepezde Bilgi Yarışmasının finalistleri belirlendi
19 Şubat 2013, Salı - 04:54Kepez Belediyesinin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Kepez de eğitim veren liseler arasında düzenlediği Bilgi Yarışması"nın ön elemeleri, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde yapıldı.
Kepez Belediyesinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Kepezde eğitim veren liseler arasında düzenlediği bilgi yarışmasının, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde yapılan ön elemelerinde finalistler belli oldu.
Bilgi Yarışmasının ön elemelerini, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ile öğretmenler ve çok sayıda öğrenci izledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan, 10 Genel lise, 10 Meslek lisesi ve 10 Anadolu lisesinin katıldığı Bilgi Yarışmasının sabah yapılan ön elemesinde, Meslek liseleri, öğleden sonra yapılan ön elemesinde ise Genel ve Anadolu liseleri mücadele etti. Yarışmacılara; Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe dersleri ile Genel Kültür konularından 20şer soru soruldu.
Bu yarışma bir ilk olması bakımından çok önemli
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptığı konuşmada, münazara yarışmasının hemen ardından şimdi de öğrencilerin bilgilerini ölçme fırsatı bulacakları Bilgi Yarışması düzenlediklerini ifade ederek, Ben, bu yarışmanın bir ilk olması bakımından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu hayali ortaya koyduğumuz zaman, bu hayale en büyük desteği çok değerli kaymakamımız Mehmet Ali Özyiğit verdi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bu işe inanarak, çok güzel bir çalışma ortaya koydu. İnşallah sizlerin de destekleriyle bu yarışmaların çok daha iyi neticeler elde etmesini ümit ediyorum. dedi.
Bu projelerimiz geleceğimiz olan gençlerimiz için
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nin bu tür organizasyonlara her zaman ev sahipliği yaptığını belirten Başkan Tütüncü, konuşmasının devamında şunları söyledi: Geçtiğimiz hafta güzel bir ilki başlatarak, liseler arası münazara yarışmasını gerçekleştirdik. İnşallah önümüzdeki günlerde o yarışmanın finalini de bu salonda hep birlikte yapacağız. Hem münazara yarışmasında hem de bilgi yarışmasında, gerçekten çok büyük özveri göstererek çalışan mesai arkadaşlarıma, belediye çalışanlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Bu projelerimizin sizler için, geleceğimiz olan gençlerimiz için ve gençlerimizin şekillenmesine istikamet kazandırması için, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.
Finaller 2 Nisan tarihinde
Ön elemeler sonucunda, 2 Nisan tarihinde EBKMnde yapılacak olan finallere, Anadolu ve genel liseler kategorisinde; Metin Çiviler Lisesi, Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi., Nazime Baki Saatçioğlu Anadolu Ticaret Meslek ve Adalet Meslek Lisesi.
Meslek Liseleri kategorisinde ise; Atatürk Teknik Ve Endüsri Meslek Lisesi, Ayten Çağıran Ticaret Meslek Lisesi, Kepez Teknik Ve Endüsri Meslek Lisesi katılmaya hak kazandı.