Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Varsak Antalyanın en güzeli oluyor
19 Şubat 2013, Salı - 07:57Başkan Tütüncü, hizmete girdiğinde günde 30 bine yakın kişinin ziyaret edeceği Kepezpark projesi ile Varsakın hem değer kazanacağını hem de Antalyanın en nezih yerleşim yeri olacağını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırımlarla ilgili isteklerini dinlemek amacıyla Varsak Karşıyaka Muhtarı Halil Yarbaş`ı, Varsak Menderes Mahalle Muhtarı Durmuş Mülat`ı, Altıayak Mahalle Muhtarı İsmail Şanlı`yı, Esentepe Mahalle Muhtarı Nasuh Kulayı, Demirel Mahalle Muhtarı Mehmet Arslanı, Ayanoğlu Mahalle Muhtarı Halil Ekinciyi ve Zeytinlik Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Küçük`ü ziyaret etti.
37 yılda yapılandan daha çok hizmet
Yeni yol açılması, asfalt, kaldırım, park, muhtar evi, sosyal tesis ve Kepezpark Varsak Projesinden dolayı Bakan Tütüncüye teşekkür eden muhtarlar, temel belediyecilik hizmetlerinin devamını dilediler.
Varsakın hizmette en şanslı dönemini yaşadığının altını çizen Tütüncü, bölgenin kasaba görünümündeki alt ve üst yapısını yeniden inşa ettiklerinin altını çizdi. Başkan Tütüncü, yeni yol açma, asfalt, orta refüj, yeşil alan düzenlemeleri, sosyal tesis yatırımlarıyla Varsaka şehir kimliği kazandırdıklarının altını çizdi.
En büyük park Varsaka inşa ediliyor
Antalyanın en büyük spor, eğlence ve masal parkını da Varsaka inşa ettiklerine değinen Tütüncü, Süleyman Demirel Bulvarında eski Varsak Stadının olduğu 46 dönümlük alan üzerine yapılan Kepezpark Varsak Projesi ile bölgenin cazibe merkezi olacağını belirtti. Başkan Hakan Tütüncü, içerisinde Antalyanın ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzu ile futbol, basketbol sahalarının, sinema salonlarının, gençlik merkezinin, yapay gölün, masal parkının bulunduğu tesisin hizmete girmesiyle, Varsakın dünya şehri haline geleceğini kaydetti.
302 bin metre asfalt, 78 bin metre yeni yol
Varsakın çamurlu, tozlu yol çilesini sona erdirdiklerinin altını çizen Tütüncü, Hizmetin en güzelini hak eden Varsaklı vatandaşlarımıza kaliteli, konforlu yol hizmeti vermek amacıyla bölgede 8 mahallede, 236 bin 638 metresi sathi, 65 bin 863 metresi sıcak asfalt olmak üzere 302 bin 501 metre asfalt çalışması yaptık. Yol medeniyettir, dedik ve yıllardır bölgede açılamayan imarlı yollar açtık. 78 bin metre yeni yolu Varsaklıların hizmetine sunduk. 33 bin m2 parke kaldırım çalışmasını tamamladık. ifadesini kullandı. Bölgedeki okulların ve camilerin bakım ve onarımını yaptıklarının bilgisini veren Tütüncü, Varsaktaki mahallelerde yeni yol açma, sıcak asfalt ve parke kaldırım çalışmalarının bu yıl da süreceğini vurguladı.
Caddelere şehir imajı
Bölgedeki caddelere modern bir kent imajı kazandırdıklarına işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, Fatih Terim, Şahin Bey, Şehit Bülent Alkan, Cumhuriyet, Mehmet Akif, Akşemsettin, Şelale, Recep Gürbüz ve Tansu Çiller caddelerinin eskiyen asfaltını yenilediklerini, orta refüjlerini ve kaldırımları yaptıklarını anlattı.
23 park 8 tane daha yapılacak
Varsakın yeşil alan yatırımında da yüzünün güldüğüne işaret eden Tütüncü, bölgedeki 8 mahallede 66 bin m2 yeşil alanda, ikisi tadilat olmak üzere 23 park inşa ettiklerini kaydetti. Eski belediye binasının yanında yıllardır değerlendirilmeyen ve içerisinde çınar ağaçlarının olduğu 5 bin 500 m2lik alanı, yeşil alan düzenlemesiyle Osmanlı Bahçesi haline getirdiklerine işaret eden Tütüncü, bu yıl da bölgede 8 adet yeni park inşa edeceklerini duyurdu.
Kültür merkezi ve AKMEK hizmeti
Varsak Belediyesi döneminde düğün salonu olarak kullanılan, daha sonra atıl halde kalan binayı, tadilat ve güçlendirme çalışmasıyla 200 kişilik butik kültür merkezi haline getirdiklerini ifade eden Tütüncü, Bölgede yaşayanları sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturacak olan tesise, Ahmet Hamdi Tanpınar ismini verdik. dedi.
Eski belediye binasında, Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları Varsak Şubesi`ni açtıkları bilgisini veren Tütüncü, Varsak İlköğretim Okulu`nun bahçesine de çadır tarzı spor salonu inşa ettiklerini ifade etti.
Varsakın tarihine de sahip çıktık
Varsaktaki tarihi yapılara ve Yörük kültürüne sahip çıktıklarını söyleyen Tütüncü, "Bölgedeki tarihi 3 sarnıcın çevre düzenlemesini ve temizliğini yaptık. 1 km uzunluğundaki tarihi göç yolunu yeniden inşa ettik. Geçtiğimiz aylarda Antalya Yörükler Derneği işbirliği ile bölgedeki Akkuyu Sarnıcı ile Hacı Mestan Sarnıcı arasında tarihi göç kültürünü canlandırdık." Diye konuştu.
Tütüncü, bölgedeki Demirel ile Şelale mahallelerine muhtar evi yaptıklarını da sözlerine ekledi.
Tütüncü döneminde, DSİ kanalı üzerine inşa edilen 6 adet köprü ile Varsak bölgesindeki mahalleler ile Kepez ilçesindeki mahalleler birbirine bağlandı.