Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Tütüncü gölle buluşmasına konuk oldu
18 Şubat 2013, Pazartesi - 18:42Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Avdanlıların her yıl geleneksel olarak düzenlediği gölle buluşmasına misafir oldu.
Korkuteli Avdan Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin her yıl geleneksel olarak organize ettiği gölle buluşmasına, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktarda katıldı.
Varsak Zeytinlik Mahallesinde Ahmet Ali Kökün evine misafir olan Başkan Tütüncü ve Bayraktara, bu özel günde yapılan gölle adı verilen yemekten ikram edildi.
Antalyanın Korkuteli ilçesi Avdan Köyü Yardımlaşma ve Kültür Dernek Başkanı Durali Köle, Gölle günlerini 5 yıldır kış aylarında birlik ve beraberlik içerisinde yapıyoruz, bundan sonra da inşallah bunu devam ettireceğiz. dedi. Köle, Avdanlıları bir araya getirmek ve unutulmaya yüz tutan komşu ziyareti geleneğini yaşatmak amacıyla gölle programları düzenlediklerini söyledi.
Avdanın geleneksel gölle yemeğini her yıl oldukça sıcak ve keyifli bir ortamda tattıklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, bu programların günümüzde unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini de yeniden yeşerttiğini söyledi. Avdanlıların oldukça neşeli ve samimi insanlar olduğuna değinen Tütüncü, her yıl bu geleneksel buluşmanın bir parçası olmaktan da büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.