Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Kepezaltı ve Santralin hizmette yüzü güldü
17 Şubat 2013, Pazar - 06:10Başkan Hakan Tütüncü, mülkiyet sıkıntısına rağmen Kepezaltı ve Santral mahallelerini hizmetsiz bırakmadıklarını söyledi. Tütüncü, imar problemi biter bitmez iki mahallede kalıcı yatırımlar yapacaklarını duyurdu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet koordinasyon toplantısı yapmak amacıyla Kepezaltı Mahalle Muhtarı Yusuf Küçükkayı ve Santral Mahalle Muhtarı Bahri Çetini ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, yatırımcı birimlerin bürokratlarıyla birlikte hizmet koordinasyonu toplantısı için ilk olarak, Kepezaltı Mahalle Muhtarı Yusuf Küçükkaya ile bir araya geldi.
Kepezaltına 9 bin 664 metre sıcak asfalt
Kepez Belediyesinin, mülkiyet problemine rağmen mahalleyi hizmetsiz bırakmadığının altını çizen Küçükkaya, yollarının tamamına yakınının sıcak asfaltla kaplandığını belirtti.
Tütüncü de mahalle sakinlerinin taleplerini dikkate alarak bölgede 9 bin 664 metre sıcak asfalt, 1125 metre beton yol ve 6 bin m2 beton kaldırım çalışması yaptıklarını bildirdi. Mahalledeki okula ve camilere bakım ve onarım hizmeti götürdüklerinin altını çizen Tütüncü, Kepezaltındaki mevcut parkları da tadilat çalışmasıyla yenilediklerini kaydetti.
Santrale ilk asfalt Tütüncü döneminde
Daha sonra Santral Mahallesine geçen Başkan Hakan Tütüncü, Muhtar Bahri Çetinin ve vatandaşların isteklerini dinledi. Hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çetin, en çok temel belediyecilik hizmetini, Başkan Hakan Tütüncü döneminde aldıklarını ifade etti. Mahallenin tozlu yollarının sıcak asfaltla kaplandığına işaret eden Muhtar Çetin, Tütüncü ve bürokratlarına hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Köprü ile iki mahalle birbirine bağlandı
Başkan Hakan Tütüncü de mülkiyet probleminden dolayı, Kepezaltında olduğu gibi bu mahallede de yol açma, asfalt, kaldırım, yeşil alan, sosyal tesis gibi hizmetleri yapamadıklarından yakındı. Probleme rağmen Santral Mahallesini hizmetten mahrum bırakmadıklarının altını çizen Tütüncü, mahallede ilk sıcak asfalt çalışmasının kendi dönemlerinde yapıldığını belirtti. Mahallede 6 bin 741 metre sıcak asfalt çalışmasını tamamladıklarının bilgisini veren Tütüncü, Ünsal Mahallesi ile Santral Mahallesi arasında bir köprü inşaatını da tamamladıklarını aktardı.
İlk eğitim kampüsü Santrale
Santrale yeni hizmet müjdesi de veren Başkan Tütüncü, Mahallenin güneyinden geçen DSİ su kanalının etrafını çevre düzenlemesi çalışmasıyla yaşam merkezi haline getireceğiz. Türkiyenin en büyük eğitim kampüsü de Santral Mahallesine yapılıyor. 250 dönüm alana inşa edilecek olan ve içerisinde 17 okulun olacağı tesisin ihalesi Mart ayında yapılacak. İmar planını yaptığımız eğitim kampusü, mahallenin değerine değer katacak. diye konuştu.