Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Duacıda sosyal tesise destek
16 Şubat 2013, Cumartesi - 07:36Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Duacı Köyüne kazandırılacak olan sosyal ve kültürel tesisin yapımına gereken desteği vereceklerini açıkladı.
Başkan Hakan Tütüncü, yeni Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile 2014 Yerel Seçimlerinden sonra Kepez Belediyesinin bir mahallesi haline gelecek olan Duacı Köyünün Muhtarı Gül Dursunu ziyaret etti.
Hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Dursun, köye kazandırmak istedikleri, içerisinde çok amaçlı salon, aile sağlığı merkezi, eczane, PTT gibi ünitelerin olacağı sosyal ve kültürel tesisin yapımı konusunda destek istedi.
Tesis projesinden dolayı Muhtar Gül Dursunu kutlayan Tütüncü, Bu güzel ve kalıcı eseri Duacıya kazandırmak için elimizden gelen desteği sağlayacağız. Belediye olarak 1,5 ay içerisinde de tesis binasının temelinin kazı işini yapacağız. dedi.
Hizmet taleplerini karşıladık
Duacıya, mahalle olmadan önce de özel bir önem verdiklerini altını çizen Başkan Tütüncü, Yoldan asfalta, parka kadar talep edilen temel belediyecilik hizmetlerini eksiksiz tamamladık. 2650 metre yeni yol, 800 metre sathi kaplama asfalt, 1225 metre sıcak asfalt çalışmasını tamamladık. Köyün hem Masa Dağı bölgesine, hem de Varsakla olan bağlantı yollarını açtık. İki tane güzel park inşa ettik. Kent Ormanı projemiz ile Duacıya prestij kazandırdık. İstanbul için Polonezköy ne ise Antalya için de Duacı aynıdır. Büyükşehir Kanunundan önce de Duacıyı mahallemiz olarak gördük ve hizmetleri gerçekleştirdik. İfadesini kullandı.
İki park inşa ettik
Başkan Tütüncü döneminde Duacıya, köyün simgesi olan sarnıcın ve çınar ağaçlarının bulunduğu 1700 m2 alana, ünlü Türk hattatı Kayışzade Osman isminin verildiği ve içerisinde köyün mimarisine uygun yapıda sanat binasının yer aldığı bir park inşa edildi. Yine bu dönem bölgeye, içerisinde basketbol sahası, yürüyüş yolu, açık hava spor aletleri, oturma alanları ve çocuk oyun mobilyalarının olduğu 2 dönümlük bir park da kazandırıldı.