Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
2-B çözüldü sıra hizmette
13 Şubat 2013, Çarşamba - 03:15Başkan Hakan Tütüncü, çözüme kavuşturulan 2-B ile ilgili tapulama işlemlerinin bitmesiyle birlikte Kazım Karabekir Mahallesinde kalıcı hizmetleri hızlı bir şekilde başlatacaklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Ömer Ali Acar ve icraatçı birimlerin bürokratlarıyla birlikte hizmet taleplerini dinlemek, sorunlara yerinde çözüm bulmak amacıyla Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Şerafettin Şahini ziyaret etti.
Muhtar Şahin, yollar, parklar ve diğer belediyecilik hizmetleriyle ilgili hizmet taleplerinin ilgili birimler tarafından yerine getirildiğini ifade etti. Şahin, bazı sokakların asfaltlanmasını ve bölgeye yeni bir park inşa edilmesini istedi.
Mahallenin 2-B derdi bitti
Başkan Tütüncü de 2-B ile ilgili mülkiyet problemi nedeniyle kalıcı yatırımları yapamadıkları Kazım Karabekir Mahallesinin; yollarının, yeşil alanlarının, cami bahçesinin bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini belirtti.
Asfalt ve park isteği konusunda çalışma yapacaklarını anlatan Tütüncü, kamuoyunda 2-B olarak adlandırılan orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin satışını öngören kanun tasarısının, geçtiğimiz Nisan ayında TBMM Genel Kurulunda kabul edilmesiyle, Kepez de 19 mahalle ile Kazım Karabekir Mahallesinin de mülkiyet probleminin çözüldüğünü kaydetti.
Tütüncü, tapu tahsisi işlemlerinin bitmesiyle birlikte mahallede imarlı yolların açılmasına, sıcak asfalt, parke kaldırım ve yeni parkların inşasına önem vereceklerinin altını çizdi.