Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Yollar açıldı modern konutlar geldi
12 Şubat 2013, Salı - 06:20Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acarı ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, bölgede çok önemli hizmetlere imza attıklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bürokratlarının da eşlik ettiği ziyarette Muhtar Acarın ve vatandaşların belediye hizmetleriyle ilgili taleplerini dinledi. Yol olmadığı zaman alt ve üst yapı hizmetlerinin yapılamadığına değinen Tütüncü, bu amaçla Hüsnü Karakaş Mahallesinde uzun yıllar kapalı olan 16 bin 266 metre uzunluğunda imarlı yol açtıklarını belirtti.
Rekor yol yatırımı
Açılan yolların asfaltını hızlı şekilde yaptıklarını aktaran Tütüncü, mevcut yolların ekonomik ömrünü tamamlayan asfaltını yenilediklerini duyurdu. Başkan Hakan Tütüncü, 16 bin 523 metre sathi asfalt, 7 bin 776 metre sıcak asfalt ve 6 bin m2 parke kaldırım çalışmasıyla da mahalle sakinlerini tozsuz, çamursuz yollarla buluşturduklarını anlattı. Yeni yol açma, asfalt ve kaldırım hizmetlerinin devam edeceğinin altını çizen Tütüncü, 4 bin 40 metre uzunluğundaki trapez kanal inşaatıyla, bölgede aşırı yağmurlarda oluşabilecek su baskınlarını önlemek amacıyla 4 bin 040 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj çalışması yaptıklarını kaydetti.
İki park tamam yenisi bu yıl yapılacak
Yeşil alan taleplerini de karşıladıklarını anlatan Tütüncü, zemini toprak bir futbol sahası ile yeni park inşa ettikleri Hüsnü Karakaş Mahallesine bu yıl içerisinde bir yeşil alan düzenlemesi yapacaklarının altını çizdi.
Konut yatırımının gelebilmesi amacıyla da mahallede, plan tadilatıyla emsal artışı yaptıklarına işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, yeni yol ve kat artışıyla birlikte bölgede mülkiyet problemi çözülen parsellerde, imara uygun güzel konutların yapılmaya başlandığını dile getirdi.
Hissedarlar anlaşırsa ada bazı çözülür
Mahallenin bir bölümünde daha önceki dönemlerde yapılan ada bazı uygulamasından kaynaklanan mülkiyet sıkıntısının yaşandığına işaret eden Tütüncü, Bu sorunun çözümü için elimizden geleni yapıyoruz. Ada bazındaki inşaat yoğunluğunu, kanuna uygun şekilde artırdık. Ada bazı sıkıntısının çözümü için tüm hissedarların anlaşması gerekiyor.
Anlaşmaları halinde belediye olarak adanın ifrazını (bölünmesini) yapabiliriz. Hissedarların anlaşamaması halinde, yasal olarak belediyenin adayı küçük parsellere bölmesi mümkün değil. Ya da hissedarlar ortaklığın giderilmesi davası açacaklar ve mahkeme tarafından ada bölünecek. Bu sorun ancak bu iki yöntemle çözülür; bunun dışında bir çözüm yolu yok. açıklamasını yaptı.
Tütüncü, bölgedeki Şehit Kahraman Çelikbaş İlköğretim Okulu`nun bahçesinin çevre duvarını yaptıklarını da sözlerine ekledi.