Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Genç fikirler Kepezde yarışıyor
12 Şubat 2013, Salı - 06:12Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her fırsatta Kendinize güvenin ve fikirlerinizi açıklamaktan çekinmeyin dediği öğrencilere, Kepezde Münazara Yarışması ile özgür bir platform sundu.
Birbirinden değerli projelerle geleceğe ışık tutacak olan gençlere yol gösteren Kepez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Liseler arası Münazara Yarışması düzenledi.
Yarışmanın ilk günü Kepezdeki meslek liseleri arasında Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde yapılan ön elemeler sonucunda, Toros Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Şehit Ömer Dikmen Ticaret Meslek Lisesi ile Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi finale yükseldi.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde düzenlenen Liseler arası Münazara Yarışmasının ön elemelerini, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci izledi.
Okullar tezlerini başarıyla savundu
Okullar, yarışma öncesi araştırdıkları ve sağlam zemin üzerine oturttukları tezleri üçerli gruplar halinde savundu. Toros Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk eğitiminde okul etkilidir. konusunu savunurken, İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk eğitiminde aile etkilidir. tezini ortaya koydu. Yapılan sunumların ve münazaranın ardından, Avni Burçak, Mehtap Polat, Cihat Uyaroğlu, Fadıl Çınarcı,Volkan Yılmaz ve Fidan Gedizden oluşan jüri, Toros Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerini daha başarılı buldu.
Meslek Liseleri arasında yapılan ön elemeler sonucunda, Toros Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Şehit Ömer Dikmen Ticaret Meslek Lisesi ve Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi finale yükseldi.
Kültür ve sanat alanında çok ciddi adımlar attık
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yarışmada yaptığı konuşmada, Kepezde birbirinden değerli projeleri hayata geçirdiklerini, bununla birlikte kültür ve sanat alanında da çok ciddi adımlar attıklarını söyledi. Bunun en güzel örneği fikirlerin özgürce beyan edildiği bu platform. diyen Başkan Tütüncü, geleceğimizin teminatı olan gençlere ufuk verdiklerini, istikamet gösterdiklerini kaydetti.
Ülkemizde yaşadığımız en büyük sorunların başında kişilerin kendilerini ifade edebilme ve fikirlerini söyleyebilme cesareti yoksunluğu olduğunu dile getiren Başkan Tütüncü, Kepezde Münazara Yarışması ile amaçlarının geleceğimize yön verecek olan gençlerimize bu kabiliyeti kazandırmak olduğunu kaydetti. Tütüncü, bu yarışmanın hemen ardından öğrencilerin bilgilerini ölçme olanağı bulabilecekleri Liseler Arası Bilgi Yarışması düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.
13 Şubat Çarşamba günü Osman Gazi Semt Konağında yapılacak ön elemelerde ise genel ve Anadolu liseleri yarışacak.