Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Barajda şehirleşme inşası
12 Şubat 2013, Salı - 06:02Kepez Belediyesi, gecekondu yapılaşmasının yoğun olduğu Baraj Mahallesini, yeni yol açma, asfalt, yeşil alan düzenlemesi yağmur suyu drenaj ve emsal artışı çalışmalarıyla yeniden inşa ediyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet koordinasyon toplantısı yapmak amacıyla, Baraj Mahalle Muhtarı Osman Uç ile bir araya geldi. Yatırımcı birimlerin bürokratları ile Kepez Belediye Meclis Üyesi Ramazan Ecişin de katıldığı ziyarette Tütüncü, kalabalık bir vatandaş grubu tarafından karşılandı.
Ada parsel sorununa emsal artışı çözümü
Mahalle sakinleri, daha önceki dönemlerde yapılan ada bazı tapu tahsisi işlemi nedeniyle yaşadıkları mülkiyet probleminin çözümünü istedi. Ada bazı sıkıntısının çözümü noktasında düzenlemeler yaptıklarını anlatan Tütüncü, Ada bazı sıkıntısını ancak ve ancak hissedarların tamamının anlaşması halinde çözülür. Belediye olarak, vatandaşın anlaşamaması halinde ada bazı parsellerin bölünmesi kanunen mümkün değil. Site tarzı yapılaşmanın olabilmesi için de ada parsellerin olduğu arsalara emsal artışı getirdik. Bu sorunun çözümü için çok önemli bir çalışmadır. Hissedarların anlaşması halinde de ada parsellerinin ifrazı konusunda vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Hissedarlar, ortaklığın giderilmesi davası açmaları halinde de mahkeme tarafından adaların bölünmesi yapılabilir. Bu sorunun başka bir çözüm yolu yok. açıklamasını yaptı.
Baraja rekor yol yatırımı
Barajın mülkiyetten sonra en önemli derdi olan kapalı imarlı yol problemini büyük oranda çözdüklerinin bilgisini veren Tütüncü, bugüne kadar mahallede 20 metre yeni yol açtıklarını anlattı. Mahalle sakinlerinin toz ve çamur sıkıntısını yaşamaması için de açtıkları yolları hızlı bir şekilde asfaltladıkları bilgisini veren Başkan Hakan Tütüncü, 11 bin 849 metre sıcak asfalt çalışmasıyla, mevcut yolların hizmet veremez hale gelen asfaltını yenilediklerinin altını çizdi.
Modern yapılaşmasının altlığı tamam
Bölgeye, içerisinde basketbol sahası ile açık hava spor aletlerinin olduğu güzel bir park inşa ettiklerine değinen Tütüncü, yağmur suyu birikmesi sorununun çözümü için de mahallede 2 bin 500 metre uzunluğunda drenaj kanal çalışması yaptıklarının bilgisini verdi.
Temel belediyecilik hizmetleri, emsal artışı çalışmalarıyla Barajda imara uygun konutların yapılabilmesi için gereken altlıkları hazırladıklarını anlatan Tütüncü, Baraja çok ciddi ve önemli hizmetler yaptık. Kapalı olan imarlı yolların önemli bir kısmını açtık. Heyecanla alt ve üst yapı hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Mahallemizde her şey güzele doğru gidiyor. Diye konuştu.
Muhtar hizmetten memnun
Başkan Tütüncü, Hazineden kiraladıklar 42 dönümlük alana kurdukları açık oto pazarının ve Toplu Konut İdaresince yapılan, spor salonu da olan meslek lisesinin mahallenin değerini artırdığına işaret etti.
Muhtar Osman Uç da bu dönem çok güzel hizmetle aldıklarını, kapalı olan yollarının yüzde 70nin açıldığını ifade etti.