Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Beşkonaklılara estetik yatırım
11 Şubat 2013, Pazartesi - 06:18Kepez Belediyesi, daha önceki dönemlerde tapu tahsisinin ada bazında yapılması nedeniyle, gecekondu dokusundan kurtulamayan Beşkonaklılar Mahallesini, temel belediyecilik hizmetleriyle güzelleştirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmetle ilgili sıkıntıları yerinde dinlemek ve çözüm bulmak amacıyla Beşkonaklılar Mahalle Muhtarı Mehmet Dabanla bir araya geldi.
Başkan Yardımcısı Ömer Ali Acar, yatırımcı müdürlüklerin bürokratlarının da eşlik ettiği ziyarette Muhtar Daban, talep ettiği hizmetleri fazlasıyla aldıklarını belirterek, Başkan Tütüncü ve bürokratlarına teşekkür etti.
Başkan Tütüncü de daha önceki dönemlerde tapu tahsisinin ada bazında yapılmasından dolayı, gecekonduların yerine imara uygun konutların yapılamadığı mahallede, önemli temel belediyecilik hizmetlerini yaptıklarını söyledi.
Yol, asfalt ve kaldırım hizmeti
Tütüncü, vatandaşlara alt ve üst yapı eksikleri tamamlanmış, kaliteli, konforlu yol hizmeti sunmak amacıyla, mahallede 2 bin 600 metre yeni yol, 4 bin 822 metre sıcak asfalt, 11 bin m2 parke kaldırım çalışması yaptıklarını belirtti. Beşkonaklılar da asfalt, kaldırım ve yeni yol açma çalışmalarının devam edeceği bilgisini veren Başkan Hakan Tütüncü, asfaltı kullanılamaz hale gelen 4413 ile 4432 nolu sokağa, sıcak asfalt, parke kaldırım ve orta refüj çalışmasıyla görsel bir güzellik getirdiklerini anlattı.
İlçeye kazandırdıkları 4 adet çadır tarzı spor salonlarından bir tanesini de Beşkonaklılar Mahallesine inşa ettiklerine değinen Tütüncü, salon hizmetiyle kadınlara ve çocuklara modern bir tesiste spor yapma imkânı sunduklarını kaydetti.
Okul güzelleştirildi, yeni park yapıldı
Başkan Tütüncü, Beşkonaklılar İlköğretim Okulunun, gecekondu problemini çözerek genişlettikleri bahçesinde, 4000 bin m2 sıcak asfalt ve çevre duvarı çalışması yaptıklarını ifade etti.
Tütüncü, 4413 Sokakta 1,5 dönümlük güzel bir mahalle parkı yaptıklarını, eskiyen, hizmet veremez hale gelen bir parkın da tadilat çalışmasıyla kullanılabilir hale getirdiklerini bildirdi. Bölgede yeni bir yeşil alan çalışması yapacaklarını dile getiren Tütüncü, mahalleye muhtarlık hizmet binası inşa ettiklerinin de altını çizdi.