Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
YURT AY DERin her zaman yanındayız
8 Şubat 2013, Cuma - 17:51Yurt AY DERi kabul eden Başkan Hakan Tütüncü, yetiştirme yurtlarında kalanların ya da ayrılanların hayata tutunma mücadelelerine, ellerinden gelen desteği vermenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Dernekleri (YURT AY DER) Federasyonu Antalya Şube Başkanı Şerife Demiralay Sarı, Başkan Yardımcısı Adem Özer, dernek üyeleri ve gönüllü çalışanlarla birlikte Başkan Hakan Tütüncüye nezaket ziyaretinde bulundu.
YURT AY DER Antalya Şube Başkanı Şerife Demiralay Sarı, derneğe ve yetiştirme yurtlarından ayrılanlara verdiği destekten dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür etti. Sarı, Tütüncünün önderliğinde dernek üyelerinin hayata tutunmalarına yönelik çalışmalar yapmak istediklerinin de altını çizdi.
Sosyal ve vicdani sorumluluk
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tütüncü de göreve geldiği günden itibaren gereken ilgi ve alakayı gösterdiği derneklerin başında YURT AY DERin geldiğini söyledi. Dernek üyelerinin, hayatın içerisinde tutunma anlamında verdikleri mücadeleyi, dayanışmayı anlamlı bulduğuna işaret eden Tütüncü, bu mücadelenin, dayanışmanın toplumun geleceği adına çok önemli olduğunu ifade etti.
Başkan Hakan Tütüncü, bir yerel yöneticinin, yetiştirme yurdunda kalanların ya da ayrılanların hayata tutunma mücadelelerine destek vermesinin sosyal ve vicdani bir sorumluluk olduğunun altını çizdi.
Tecrübeleriniz geleceği şekillendirecek
Tütüncü, YURT AY DER üyelerine şöyle seslendi: Sizlerin birbirinizle olan muhabbetiniz, kardeşliğiniz, dostluğunuz, sırt sırta, omuz omuza vererek geleceğe yürümeniz, hem toplumumuzun çok daha ileriye gitmesi, hem de sağlıklı aile bağlarının kurulması bakımından çok önemlidir. Yetiştirme yurdunda kaldığınız zaman içerisinde, hayata dair çok önemli tecrübeler kazandınız. O tecrübelerden istifade ederek toplumun geleceğini şekillendireceksiniz. Yeri gelecek, sizden sonra gelen kuşaklara yardım eli uzatacaksınız. Yeri gelecek, onların ihtiyaçlarını gidereceksiniz.
YURT AY DERe Kapımız her zaman açık
YURT AY DERe ellerinden gelen desteği vermenin gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Yetiştirme yurtlarında kalanlar bizim çocuklarımız, kardeşlerimiz, bu ülkenin değeri, gücü ve geleceğidir. Neden heba olsunlar? Heba olmamaları için sadece sosyal sorumluluk projeleri yetmez. Yurtta kaldıkları süre içerisinde onlara yardımcı olursak, kendi ayakları üzerinde durabilecekleri bir hayatı inşa edebilirler. Kapımız her zaman sizlere açık.
Ziyaretin sonunda YURT-AY DER üyeleri desteklerinden dolayı Başkan Tütüncüye çiçek takdim ederek teşekkür etti.