Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Gönül Sohbetlerinin konuğu Bekir Kumbul
7 Şubat 2013, Perşembe - 20:30Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Gönül Sohbetlerinin bu ayki konuğu Antalya Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbul oldu.
Kepez Belediyesi, Antalyanın tanınan simalarını her ay düzenlediği Gönül Sohbetlerinde konuk ederek, kent kültürüne katkı vermeye devam ediyor. Kent Ormanı Kanuni Otağında gerçekleştirilen Kepezde Gönül sohbetleri programının bu ayki konuğu Antalya Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbul oldu.
Kepez Kent Ormanı Kanuni Otağında düzenlenen Dr. Bekir Kumbulun konuk olduğu, Antalya sevdasının konuşulduğu sohbete, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve kalabalık bir davetli grubu katıldı.
Antalya Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbul, yaptığı konuşmada Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncüye, kültür ve sanatta ki başarılarından dolayı teşekkür ederek, böylesi güzel bir gönül sofrasında bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Antalyanın her yerinde ayrı güzellik var
Dr. Bekir Kumbul, konuşmasının devamında, Antalya beni büyülüyor. Antalyayı ben tanıdığım zaman 51 bin nüfuslu küçücük bir taşra kentiydi. Kaleiçi ve yakın çevresi Balbey, Kemiklik, Haşim İşcandan oluşan ve herkesin birbirini tanıdığı bir Antalya. O zaman turizm bile algılanmıyordu ama herkesin gözü Antalyadaydı. Antalyanın her yerinde ayrı bir güzellik var. Şu an Antalya, masmavi deniziyle koskoca bir metropol kent. Diyerek Antalya sevdalısı olduğunu ifade etti.
Kent kültürüne katkı veriyoruz
Başkan Hakan Tütüncü de yaptığı konuşmada, Kepez Kent Ormanındaki bu müstesna mekanda Gönül Sohbetleri adı altında ayda bir defaya mahsus güzel sohbetler tertip ettiklerini ifade ederek, Antalyamızın tanınan, bilinen simalarını bir araya getirerek, kent kültürüne de farklı bir katkı vermenin gayreti içinde oluyoruz. Bizim kültürümüzde, bizim tarihimizde, böyle sohbet halkaları zaman zaman tekrarlanır. Bu da bir kentlilik kültürünün yerleşmesini, bir kent hafızası meydana gelmesini sağlar. Bizde bir anlamda vurgu yapma adına, böylesi bir çalışmayı hep birlikte, hep beraber yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. dedi.
Başkan Tütüncü daha sonra, Erdem Bayazıtın Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair şiirini okudu.
Udda Seçkin İldem, kanunda Ali Tuncay ve solist Seda Örenden oluşan icra heyeti de seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle sohbete ayrı bir renk kattı.
Başkan Hakan Tütüncü, gecenin sonunda, Antalya Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbula sohbete katılımından dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti.