Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Gündoğdu`nun problemlerini çözdük
7 Şubat 2013, Perşembe - 17:18Başkan Tütüncü, imara uygun şehirleşmesi tamamlanan ve mülkiyet problemi olmayan Gündoğdu Mahallesi`nin eskiyen parklarını yenilediklerini, otopark alanlarını asfaltladıklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bürokratlarıyla birlikte eksikleri yerinde görmek amacıyla, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Muhittin Yalman`ı ziyaret etti.
Eskiyen parkların yenilenmesi, otopark alanlarının asfaltlanması ve okulların fiziki problemlerinin çözümüne yönelik çalışmalara teşekkür eden Yalman, aşırı yağışlar sonrası oluşan su birikmesinin önlenmesini istedi.
Eskiyen parklar yenilendi
Başkan Hakan Tütüncü de imara uygun şehirleşmesinin, alt ve üst yapı yatırımlarının bitmesine rağmen, Gündoğdu Mahallesi`ne hizmet konusunda gereken ilgi ve alakayı gösterdiklerinin altını çizdi. Mahallede daha önceki dönemlerde yapılan ve içerisindeki mobilyaları eskiyen, hizmet veremez hale gelen parkları yenilediklerini belirten Tütüncü, 2473 Sokak`taki parkı ve 2464 Sokak`taki Kepez amblemli parkı, tadilat çalışmasıyla yeniden inşa ettiklerini anlattı.
Otopark alanları asfaltlandı
Konutların yanında ayrılan açık oto park alanlarının asfaltının olmaması problemini de çözdüklerini aktaran Tütüncü, 26 bin 827 m2 sıcak asfalt çalışmasıyla, oto park alanlarının yüzde 80`nini asfaltladıklarını, geriye kalan alanları ise bu yıl içerisinde bitireceklerini duyurdu. Tütüncü, yağmur suyu gölleşmesini önlemek için de gerekli tedbirleri alacaklarını ifade etti.
Başkan Hakan Tütüncü, mahalledeki, Gülgün-Nihat Ömür İlköğretim Okulu ve Kepez Engelliler İlköğretim Okulu`nun bahçe düzenlemesini, bakım ve onarımını yaptıklarını kaydetti.
Mahalleyi güzel hizmetlerle buluşturmaya devam edeceklerine vurgu yapan Tütüncü, Gündoğdu`da ihtiyaç olan sokaklarda sıcak asfalt ve parke kaldırım çalışması yapacaklarını da dile getirdi.