Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Mehmet Akifi şehirleştirdik
7 Şubat 2013, Perşembe - 17:05Başkan Hakan Tütüncü, gecekondu yapılaşmasının yoğun olduğu Mehmet Akif Ersoy Mahallesine, yol, emsal artışı, tapu tahsisi ve park hizmetleriyle şehir kimliği kazandırdıklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet koordinasyon toplantısı yapmak amacıyla, Mehmet Akif Ersoy Mahalle Muhtarı Hasan Yörükoğlunu ziyaret etti.
Başkan Tütüncü döneminde yapılan muhtarlık hizmet binasında gerçekleşen ziyarette, Başkan Yardımcısı Ömer Ali Acar, Fen İşleri, Park-Bahçeler ve Zabıta birimlerinin müdürleri de hazır bulundu.
Muhtar evi, asfalt ve kaldırım, park hizmetlerinden dolayı Başkan Tütüncü ve ekibine teşekkür eden Muhtar Yörükoğlu ve mahalle sakinleri, belediyeye devri yapılamayan Vakıf parselleri probleminin çözümünü, bölgeye bir ilköğretim okulu ile kapalı semt pazarı kazandırılmasını talep etti.
6 bin 450 metre yeni yol açtık
Yolun olmadığı yerleşim yerlerinde alt yapı hizmetlerinin yapılamadığına işaret eden Tütüncü, mahallenin 16 yıldır kapalı olan imarlı yollarının tamamını açtıklarını belirtti.
Başkan Hakan Tütüncü, 6 bin 450 metre yeni yol açtıkları bölgenin, şehir kimliği kazanmasına yönelik ikinci adım olarak da kat artışına yönelik imar planı tadilatı çalışması yaptıklarını anımsattı. Yeni yolların açılmasıyla birlikte, asfalt ve kaldırım çalışmalarına önem verdiklerini anlatan Tütüncü, geçtiğimiz Haziran ayındaki ziyarette talep edilen parkı da mahalleye kazandırdıklarını kaydetti.
Tapu özlemini giderdik
Bugüne kadar Kepezde hak sahiplerine 15 bine yakın tapu tahsisi yaptıklarına değinen Tütüncü, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde de yüzlerce vatandaşın tapu özlemini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Mahallede bazı Vakıf parsellerinde mülkiyet sıkıntısının yaşandığına değinen Başkan Tütüncü, Belediyeye devri yapılamayan Vakıf parsellerinin sorununu çözmek için de çalışma başlattık. açıklamasını yaptı.
12 bin metre asfalt
Tütüncü, Antalya Belediyesi döneminde yapılan imar planında, kapalı semt pazarı yeri ayrılmadığı için mahalle halkının kapalı semt pazarı talebini karşılayamayacaklarının altını çizdi. Verdikleri destekle mahalleye güzel bir cami yapıldığına işaret eden Tütüncü, Mehmet Akif Ersoy Mahallesine, yeni bir ilköğretim okulu binası kazandırılması için gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etti.
Başkan Tütüncü, yeni yol açma, tapu tahsisi ve emsal artışı çalışmalarıyla imara uygun şehirleşmenin altı yapısını oluşturdukları mahallede, 12 bin 229 metre sathi kaplama asfalt, 4 bin 112 metre de parke kaldırım hizmetini tamamladıklarını anlattı. Tütüncü, kanalizasyon ve diğer alt yapıyla ilgili kazı çalışmalarından sonra yollarını sıcak asfaltla kaplayacakları mahalleye, yeni parklar da inşa edeceklerini sözlerine ekledi.