Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
19.Yüzyıl Sokak Satıcıları fotoğraf sergisi açıldı
6 Şubat 2013, Çarşamba - 17:55Kepez Belediyesi ve Antalya Tanıtım Vakfı işbirliği ile 19. Yüzyıl Sokak Satıcıları fotoğraf sergisi Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sanatseverlerin beğenisine açıldı.
19. Yüzyıl Sokak Satıcıları konulu fotoğraf sergisi, Antalya İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ramazan Eciş, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ile çok sayıda sanatseverin katılımıyla açıldı.
Kepez Belediyesi ve Antalya Tanıtım Vakfı işbirliği, Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetler Araştırma Enstitüsünün katkıları ile gerçekleştirilen sergide, 19. yüzyıla ait sokak satıcılarının 47 fotoğrafı yer alıyor.
Açılış öncesi yaptığı konuşmasında kültür ve sanata yaptığı katkılardan dolayı, Başkan Tütüncüye teşekkür eden Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, sergi ve sanat faaliyetlerinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için Antalyada sanat galerisine ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, göreve geldikleri gün Kepezde tek bir kültür merkezi dahi bulunmadığını, kültür ve sanat etkinlikleri yönünden de ilçenin bir çok bölgenin gerisinde olduğuna dikkat çekti. Bugün itibariyle Kepezde son derece modern kültür merkezleri inşa ettiklerini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak her ay ortalama 60a yakın kültür ve sanat etkinliği düzenlediklerini söyledi.
Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şenin konuşmasında yaptığı sanat galerisi vurgusuna, müjdeli bir haberle değinen Tütüncü, çok amaçlı Kongre ve Sergi Merkezinin resmi temelini önümüzdeki günlerde atacaklarını ifade ederek, yaklaşık 40 milyon liraya mal olacak bu projenin, bir yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanıp hizmete açılacağını kaydetti.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini, Antalya İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ramazan Eciş ve Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz birlikte keserek, serginin açılışını yaptılar.
Türkiyedeki 19. yüzyıl sokak satıcılarının anlatıldığı sergi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde 24 Şubat Pazar gününe kadar açık olacak.