Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Barajın yağmur suyu problemi çözülüyor
5 Şubat 2013, Salı - 21:43Kepez Belediyesi, 19 km yeni yol açtığı Baraj Mahallesinde yaşanan yağmur suyu birikmesi problemini, drenaj kanal çalışmasıyla çözüyor.
Kepez Belediyesi, kapalı olan imarlı yollarını ulaşıma açmasının arından Baraj Mahallesinin alt yapı eksikliklerini de hızlı bir şekilde gideriyor. Asfalt, park yatırımlarından sonra, şimdide bölgenin yağmur suyu sorununa neşter vuruluyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, Baraj Mahallesinde yağmur suyu drenaj kanal çalışması başlattı. Bölgedeki kapalı olan imarlı yolların ulaşıma açılmasının ardından yapılan çalışma ile aşırı yağmurlarda yaşanan su birikintisinin önlenmesi amaçlanıyor.
Drenaj kanal çalışması, 5823 Sokak ile Ay Deresi arasında yapılıyor. Mahallenin kuzeyindeki alanlarda gölleşmeye neden olan yağmur suları, 5821 Sokakta inşası devam eden 1800 metre uzunluğundaki drenaj, kanalla Ay Deresine aktarılacak.