Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Ulus`ta parklar tamam sıra yollarda
4 Şubat 2013, Pazartesi - 18:00Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ulus Mahallesi`nin kullanılamaz hale gelen iki parkını yeniden inşa ettiklerini, şimdi de alt yapı kazı çalışmalarıyla tahrip olan yollarının asfaltını ve kaldırımını yapacaklarını açıkladı.
Başkan Hakan Tütüncü, yatırımcı birimlerinin bürokratlarıyla birlikte, yapılan ve yapılacak olan yatırımları değerlendirmek amacıyla Ulus Mahalle Muhtarı Celal Gödüç`ü ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, çocukluğunun geçtiği Ulus Mahallesi`nin talep edilen hizmetlerini plan ve program içerisinde karşıladıklarını söyledi. Mahallenin Gazi Bulvarı`ndaki, hizmet ömrünü tamamlayan 16 dönümlük Fatih Sultan Mehmet Parkı`nı yenilediklerini anlatan Tütüncü, "Sanat galerileriyle, masal kahramanlarımızın heykelleriyle, Selçuklu mimarisi büfesiyle, taş işçiliğiyle, renkli ışıklandırmanın olduğu su havuzuyla, Fatih Sultan Mehmet Parkı`nı, Antalyanın en güzel parklarından biri haline getirdik. Bölgede yaşayan emeklilerimiz, kadınlarımız bu parkımızda spor yapmanın, dinlenmenin keyfini yaşıyor." ifadesini kullandı.
Modern muhtar evi
İçerisindeki mobilyaları eskiyen, hizmet veremez hale gelen 4 dönümden oluşan Sadettin Küçük Parkına da modern bir imaj kazandırdıklarını aktaran Tütüncü, hazırlanan proje kapsamında yeniden inşa edilen parkta, sosyal ve kültürel aktivitelerin yapabileceği bir tesisin de bulunduğunu kaydetti. Tütüncü, koşu parkuru, yeniden düzenlenen basketbol sahası ve açık hava spor aletleri ile vatandaşlara ve çocuklara spor yapma imkânı sundukları parkta, modern bir muhtar evi de inşa ettiklerini dile getirdi.
Kapalı alt geçidi açtık
Kanalizasyon, doğalgaz, elektrik alt yapı kazıları sonucu, mahalledeki yolların ve kaldırımların kullanılamaz hale geldiğinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT)`nin kazı çalışmalarını bitirir bitirmez, Ulus`taki tüm caddelerin ve sokakların asfaltını yapacaklarını duyurdu.
Tütüncü, mahalle ile Naciye Havva Manavuşak İlköğretim Okulu arasında ulaşımı sağlayan ve göreve geldiğinde kapalı olan Gazi Bulvarı`ndaki alt geçidi de yeniden düzenleyerek yaya ulaşımına açtıklarını sözlerine ekledi.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Muhtar Celal Gödüç`le beraber, inşası bitme aşamasına gelen muhtar evini inceledi, hizmete giren Saadettin Küçük Parkı`nı gezdi.
Gezi de yer alan emekli vatandaşlar da parkları yenileyerek kendilerine spor yapma imkanı sunduğu için Tütüncü ye teşekkür ettiler.